Czy chcesz zamknąć formularz? Wszystkie wprowadzone dane zostaną utracone.
Zapisz formularz do późniejszej edycji
Kontynuuj edycję formularza
Wyjdź bez zapisania odpowiedzi

Chcesz odświeżyć łazienkę?

Autor:
Dodano dnia 
<< Powrót

Remont łazienki – planowanie oraz szukanie inspiracji

 

Zdjęcie łazienki przed

Każde prace remontowe, zanim wejdą w aktywną fazę, muszą zostać konkretnie przemyślane i zaplanowane. Tak samo jest w remoncie łazienki, która wymaga odpowiednich planów, szczególnie jeśli w grę wchodzą zmiany miejsca montażu umywalki, instalacji miski ustępowej czy kabiny prysznicowej. W takich sytuacjach musisz nie tylko wszystko dokładnie wymierzyć i rozplanować, ale także poinformować spółdzielnię o tego typu planach.
Nie podpowiemy Ci, jakie płytki masz wybrać do Twojej łazienki, bo każdy z nas ma inny gust. Ale znajdziemy dla Ciebie specjalistów, dla których układanie glazury to chleb powszedni! Jeśli nie masz pomysłu na swoją łazienkę, możesz poszukać inspiracji w sieci oraz magazynach aranżacji wnętrz. Możesz też skorzystać z galerii naszych fachowców którzy dodają zdjęcia zrealizowanych przez siebie łazienek. Dzisiaj w sklepach mamy tak szeroki wybór, jeśli chodzi o rodzaje oraz wzory płytek, że naprawdę jest w czym przebierać. Warto jednak pamiętać, że jeśli chodzi o układanie płytek cena robocizny, może się różnić zależnie od rodzaju płytki, jej wielkości a także materiału z jakiego jest wykonana. Zatem to jakie płytki wybierzemy, może wpłynąć na ostateczny koszt robocizny.
Wracając do planowania, rozrysuj sobie wizję swojej wymarzonej łazienki. Uwzględnij w niej konkretne miejsca na umywalkę, kabinę prysznicową lub wannę oraz sedes. Pamiętaj, by przewidzieć zachowanie odpowiednich odstępów pomiędzy urządzeniami sanitarnymi, które zagwarantują swobodę ich użytkowania. Jeśli nie czujesz w sobie duszy dekoratora wnętrz skorzystaj z usług osób zajmujących się tym profesjonalnie.

 

Koszt remontu łazienki, czyli kupujemy niezbędny materiał!

 

Zdjęcie łazienki po

Remont łazienki to także wymiana dotychczasowych urządzeń sanitarnych. W kosztach musimy więc uwzględnić nie tylko zakup płytek, kleju do płytek czy farby przeznaczonej do łazienek i kuchni, ale także kwoty poszczególnych elementów wyposażenia. Nie od dziś wiadomo, że najdroższym etapem remontów są etapy wykończeniowe. Kiedy chodzi o tak niewielkie pomieszczenia jak łazienka, wydawać się może, że ceny nie powalą nas na kolana. A jednak! Wykończenie łazienki, podobnie jak kuchni nie należy do najtańszych. Wszystko oczywiście zależy od gustu i potrzeb.
Absolutnym minimum jest zakup umywalki, miski ustępowej zwanej potocznie sedesem i brodzika wraz z kabiną prysznicową. Warto jednak rozważyć zakup zestawu podtynkowego jak Geberit, na którym montujemy miskę wiszącą. Wskazane jest zlecić wykonanie mebli na wymiar, które doskonale sprawdzają się nawet w małych łazienkach. Pozwalają bowiem wykorzystać wszelkie wnęki i nadać wnętrzu równowagi. Alternatywą jest jeszcze wymurowanie półek czy mebli i obłożenie ich płytkami, które nadają łazience oryginalności. Do kosztów materiału musimy również dodać armaturę oraz wszelkie dodatki, takie jak uchwyty, wieszaki, lustro czy osprzęt oświetleniowy.
Materiał stanowi blisko 60% kosztów remontu łazienki. Robocizna to pozostałe 40%, aczkolwiek warto podkreślić, że w niektórych przypadkach może ta różnica być większa. W końcu na koszt remontu wpływa wiele aspektów, również to, w jakim aktualnie stanie znajduje się remontowane pomieszczenie i czy wymaga dużo pracy odpowiednie przygotowanie go pod wykończenie.

 

Ile kosztuje remont łazienki, czyli co musimy wliczyć w koszty robocizny?

 

Zdjęcie fliziarza

Łazienka najczęściej wykończona jest płytkami. Niektórzy układają je aż po sam sufit, inni tylko do połowy wysokości ścian. Często do wykończenia ścian zamiast płytek używa się dekoracyjnych panelii szklanych z grafikami lub szkła lakierowanego lacobel czy lakomat. Do tego dochodzą jeszcze płytki podłogowe i ewentualnie niewielkie obszary do malowania. Należy jednak podkreślić, że przy remoncie łazienki musimy uwzględnić w kosztach nie tylko samo układanie płytek, ale także skucie starych. Do tego dochodzi przygotowanie ściany/podłogi pod układanie glazury, koszt ewentualnych zmian w instalacji oraz białego montażu np. montaż umywalki nablatowej czy montaż baterii podtynkowej. Jest tego trochę, w związku z czym przygotowanie rzetelnego kosztorysu może przyprawiać o zawrót głowy. Na szczęście jest Zleceniomat.pl, który pomoże nie tylko sprawdzić, jaki będzie koszt remontu łazienki, ale także znajdzie za Ciebie najlepszych fachowców w okolicy! W tym celu skorzystaj z przygotowanego kalkulatora kosztów remontu łazienki.

Jak się przygotować do remontu łazienki i nie zwariować?

 

Remont łazienki koszt to jedno, ale ogółem jest to przedsięwzięcie wymagające skrupulatnych przemyśleń i rzetelnych planów. Aby wszystko poszło po Twojej myśli, musisz przede wszystkim dobrze się do tego przygotować. Z pomocą naszych kalkulatorów dokonasz szybkiej wyceny swojego zlecenia. Wybierając wariant szczegółowy wycenisz nawet bardzo nietypową aranżację łazienki, a po kilku minutach otrzymasz niezobowiązujące oferty cenowe od firm gotowych takie zlecenie dla Ciebie zrealizować, a Ty wybierzesz najlepszą dla siebie.
Znając koszt remontu łazienki i mając fachowca na oku, nie pozostaje Ci już nic innego jak rzucić się w wir zakupów! Ze spokojną głową możesz wybierać materiał na swoją wymarzoną łazienkę, wiedząc, że nic Cię już nie zaskoczy!

 

<< Powrót
Chcesz odświeżyć łazienkę?

Chcesz odświeżyć łazienkę?

07. Lipiec, 2020 przez komentarzy: 0
Sprawdź, ile kosztuje remont łazienki i jak go dobrze zaplanować!
Remont łazienki, podobnie jak remont kuchni wymaga odpowiednich przemyśleń. Niestety bardzo często mimo niewielkiego metrażu pomieszczenia, koszt remontu łazienki nie należy do najniższych. Dobrze więc odpowiednio go zaplanować. Zdecydowanie nie warto tutaj iść na kompromisy, czy szukać tanich rozwiązań. Łazienkę remontuje się raz na kilka dobrych lat! Lepiej więc postawić na dobrej jakości produkty oraz wyspecjalizowanych fachowców. Jak się do tego zabrać i gdzie znaleźć fachowców?
Czytaj więcej >>
Remont mieszkania? Nie taki diabeł straszny, jak go malują!
Remont mieszkania to wydarzenie, które zwykle planowane jest już na długo przed realizacją. Szczególnie jeśli myślimy o gruntownym remoncie. Takie przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego rozplanowania wszystkich aspektów. Pierwsze co robimy, to szybki kosztorys remontu. Jednak pośpiech w tym przypadku to zły doradca. Do remontu mieszkania należy się odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać?
Czytaj więcej >>
O czym warto pamiętać przy wykonywaniu elewacji i ile kosztuje ocieplenie domu?
Elewacja oraz ocieplenie domu to niezwykle ważne etapy wykończeniowe budynków. Ich prawidłowe wykonanie ma niebagatelny wpływ zarówno na aspekt wizualny, jak i późniejszy komfort i koszty użytkowania. Dobrze wykonane ocieplenie budynku przekłada się na doskonałą jego izolację, co także gwarantuje mniejsze koszty eksploatacyjne. Koszt ocieplenia domu nie jest małym wydatkiem, dlatego też warto się do tego dobrze przygotować.
Czytaj więcej >>
Ile kosztuje budowa domu?

Ile kosztuje budowa domu?

02. Styczeń, 2021 przez komentarzy: 0

Budowa domu, to jeden z najważniejszych etapów w dorosłym życiu człowieka. Jest to inwestycja długoterminowa, która wymaga odpowiednich przemyśleń i trafnych decyzji. Koszty budowy domu zmuszają w większości do zaciągania wysokich kredytów, które spłacamy przez wiele lat. To ile kosztuje budowa domu, zależne jest od wielu czynników, a sama budowa rozpoczyna się znacznie wcześniej niż w momencie wykonywanie fundamentów czy budowania ścian. To proces, który swój początek ma już na etapie szukania projektu.

Czytaj więcej >>
Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

09. Listopad, 2020 przez komentarzy: 0
Remont pokoju należy chyba do najlżejszych prac remontowych w domu czy mieszkaniu. Opiera się głównie na wykończeniu ścian i sufitów. W przypadku generalnego remontu dochodzi jeszcze wykończenie podłóg, a niekiedy nawet suche tynki i zabudowy. Wszystko to kosztuje, w związku z czym nawet do tak drobnego remontu, jak malowanie pokoi musimy się odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać?
Czytaj więcej >>
Szukaj