Czy chcesz zamknąć formularz? Wszystkie wprowadzone dane zostaną utracone.
Zapisz formularz do późniejszej edycji
Kontynuuj edycję formularza
Wyjdź bez zapisania odpowiedzi

Czy tani remont kuchni jest w ogóle możliwy?

Autor:
Dodano dnia 
<< Powrót

Od czego zacząć remont kuchni?

 

Zdjęcie kuchni vitnage

Zanim dojdzie do remontu, musisz wszystko dokładnie rozpisać i zaplanować. Oczywiście nie zapominając o kosztach! Każdy z nas szuka oszczędności, a jeśli chodzi o generalny remont kuchni koszt nie należy do niskich. Dlaczego? Otóż remont kuchni to nie tylko pomalowanie ścian czy wymiana płytek. To także drogie sprzęty AGD oraz meble, które w przypadku remontu generalnego często też wymagają wymiany. Dlatego też nawet remont małej kuchni może okazać się drogim przedsięwzięciem
W trakcie planowania dobrze jest przygotować kosztorys remontu kuchni. Pomocny w tym będzie nasz kalkulator kosztów remontu kuchni, który w kilka chwil przedstawi Ci ogólny lub szczegółowy zarys kosztów przy podanym przez Ciebie zakresie prac. Mając tak szczegółową rozpiskę wszystkich wydatków, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję, na czym możesz przyoszczędzić, aby móc pozwolić sobie np. na upragnione meble kuchenne.

 

Ile kosztuje remont kuchni?

 

Zdjęcie kuchni nowoczesnej

Konkretną odpowiedź na to pytanie uzyskasz wówczas, gdy przejdziesz przez krótki proces symulacji kosztów w naszym kalkulatorze. Koszt remontu kuchni jest bowiem kwestią indywidualną. Wpływ na ostateczną wycenę ma między innymi metraż pomieszczenia, zakres prac oraz rodzaj wybranych materiałów do wykończenia ścian, podłóg i sufitu.
Do najpopularniejszych prac remontowych należą między innymi malowanie kuchni czy też układanie płytek, montaż mebli kuchennych czy sprzętu AGD. Planując koszty nie możemy jednak zapomnieć o innych pracach, takich jak skucie starych płytek czy wymiana instalacji elektrycznej lub wodno-kanalizacyjnej , gdy zachodzi taka potrzeba. Jeśli jednak planujemy wykończenie kuchni w nowym domu czy mieszkaniu, tego typu koszty nam odpadają.
Przeglądając cenniki fachowców, możemy zauważyć, że do najdroższych etapów prac należą niewątpliwie usługi glazurnicze oraz meble kuchenne na wymiar. Jeśli jednak mamy do wymiany także elektrykę czy hydraulikę, to niestety drobne prace instalacyjne też nie należą do najtańszych. Sumując to wszystko, wychodzi nam pokaźna sumka sięgająca nierzadko kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Oczywiście możemy szukać oszczędności np. w rodzaju mebli czy też sprzęcie AGD. Warto jednak pamiętać, by nie oszczędzać na materiałach (płytki, kleje, farby itp.), a zwłaszcza kompetentnych fachowcach, ponieważ takie oszczędności nigdy nie przynoszą pozytywnych skutków!

 

Drobny remont małej kuchni

 

Układanie płytek

Remont kuchni w bloku zwykle wychodzi taniej niż remont kuchni w domku jednorodzinnym. Dzieje się tak w dużej mierze z uwagi na niewielki metraż, co przekłada się, chociażby na koszt usług glazurniczych. W kuchniach najczęściej mamy już meble na wymiar, które dla przywrócenia ich blasku wystarczy jedynie odnowić przez wymianę lub pomalowanie frontów, co będzie dodatkową oszczędnością. W taki sposób oszczędzamy na ilości materiału czy zakresie prac, co przekłada się na możliwość zlecenia fachowcom większego zakresu specjalistycznych prac lub zakupu lepszych materiałów lub urządzeń. Wystarczy jeszcze wymienić sprzęt AGD np. zamontować piekarnik do zabudowy czy zmywarkę- i kuchnia jak nowa. Pamiętamy, że niektóre czynności ze względu na późniejszą gwarancję muszą być wykonane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia np. montaż płyty indukcyjnej.
Czy remont kuchni zawsze musi się wiązać ze skuwaniem starych płytek?
Jeśli Twoje płytki wciąż dobrze się trzymają i jedyne co Cię w nich irytuje to wzór lub kolor, nie musisz wcale zrywać ich ze ściany czy podłogi! Dzisiaj dostępne są na rynku różne rozwiązania, w tym między innymi malowanie płytek, które okazuje się świetną alternatywą. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na tani remont kuchni, ale także znacznie skraca czas i zakres prac remontowych. Co więcej, taki remont przebiega czyściej i ciszej, a Ty nie musisz się martwić, że sąsiedzi będą się skarżyć na uciążliwe „remontowe dźwięki”. Jednak jeśli nie możesz już patrzeć na swoją starą kuchnię, a nie masz pewności czy remont wykonywany przez głowę rodziny nie będzie trwać latami sprawdź w naszym serwisie za darmo na jaki remont kuchni Cię stać. Nie musisz być być fachowcem! Wystarczy że podasz powierzchnię swojej kuchni, a nasz kalkulator kosztów wybierze dla ciebie najpopularniejszy zakres prac i obliczy wszystkie niezbędne ilości. Lecz to nie wszystko. Jeśli wybierzesz wariant szczegółowy to można poszaleć z wyceną wykończenia ścian i sprawdzić ile kosztuje montaż paneli szklanych. Porównasz oferty fachowców dotyczące położenia m2 płytek, ceną montażu paneli 3D, a to wszystko w kilka minut po wypełnieniu naszego kalkulatora kosztów remontu kuchni

Do remontu kuchni wynajmuj tylko wyspecjalizowanych fachowców!

 

Pamiętaj, by bez względu na zakres prac zawsze stawiać na najlepszych fachowców. Planując remont kuchni, musisz się skupić nie tylko na zaplanowaniu kosztów, ale także zadbać o to, by specjaliści, których wynajmiesz do tego zadania, gwarantowali wysoką jakość usług. Czasami to właśnie znalezienie firmy remontowej jest najtrudniejszym etapem. Dlatego powstał Zleceniomat.pl, który nie tylko pomaga za darmo w przygotowaniu szczegółowego kosztorysu, ale także w znalezieniu najlepszych fachowców w Twojej okolicy! Wystarczy utworzyć wycenę remontu kuchni, by poznać orientacyjne koszty zlecenia. Następnie w ciągu kilku minut znajdziemy dla Ciebie firmy świadczące usługi remontowe w okolicy i przedstawimy ich ceny za wykonanie zlecenia. Wygodnie porównasz ich oferty, a skontaktujesz się z wybranymi by doprecyzować np. dostępne terminy. Nasz serwis dba o Twoją prywatność i nie udostępnia na tym etapie kontaktu do Ciebie.
Po wykonaniu zlecenia poprosimy byś podzielił się opinią na temat fachowca, którego wybrałeś.
Prawda, że szybko, prosto i bezpiecznie!

 

<< Powrót
Czy tani remont kuchni jest w ogóle możliwy?

Czy tani remont kuchni jest w ogóle możliwy?

07. Lipiec, 2020 przez komentarzy: 0
Sprawdź, ile kosztuje remont kuchni i jak znaleźć dobrych fachowców!
Wbrew pozorom to nie salon, a kuchnia jest sercem domu. To w niej spędzamy sporą część życia na przygotowywaniu i celebrowaniu posiłków dla siebie i domowników. Aby była komfortowa, powinna zostać odpowiednio urządzona. Nie da się ukryć, że remont kuchni to prawdziwe wyzwanie finansowe, szczególnie jeśli mówimy o generalnym remoncie. Jeśli już nadgryzł ją ząb czasu zastanawiamy się, jaki jest koszt remontu kuchni oraz czy w ogóle można zrobić to tanio? Sprawdź, na czym nie warto oszczędzać i jak dobrze zaplanować to przedsięwzięcie.
Czytaj więcej >>
Remont mieszkania? Nie taki diabeł straszny, jak go malują!
Remont mieszkania to wydarzenie, które zwykle planowane jest już na długo przed realizacją. Szczególnie jeśli myślimy o gruntownym remoncie. Takie przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego rozplanowania wszystkich aspektów. Pierwsze co robimy, to szybki kosztorys remontu. Jednak pośpiech w tym przypadku to zły doradca. Do remontu mieszkania należy się odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać?
Czytaj więcej >>
Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

09. Listopad, 2020 przez komentarzy: 0
Remont pokoju należy chyba do najlżejszych prac remontowych w domu czy mieszkaniu. Opiera się głównie na wykończeniu ścian i sufitów. W przypadku generalnego remontu dochodzi jeszcze wykończenie podłóg, a niekiedy nawet suche tynki i zabudowy. Wszystko to kosztuje, w związku z czym nawet do tak drobnego remontu, jak malowanie pokoi musimy się odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać?
Czytaj więcej >>
Sezonowa zmiana opon? Sprawdź, ile kosztuje wymiana opon oraz gdzie znajdziesz najlepszy serwis opon w swojej okolicy!
Przynajmniej dwa razy do roku jesteśmy zmuszeni do zainteresowania się stanem ogumienia naszych samochodów. Wiosną, tuż przed sezonem letnim odwiedzamy serwis opon w celu wymiany ogumienia na letnie. Jesienią zaś niezbędna jest zmiana opon na zimowe. Są jednak kierowcy, którzy korzystają z opon uniwersalnych czyli tzw. wielosezonowych lub całorocznych. Niemniej jednak i tacy użytkownicy aut prędzej czy później muszą wymienić opony na nowe. Sprawdź, ile kosztuje wymiana opon i gdzie warto ją wykonać!
Czytaj więcej >>
Ile kosztuje konserwacja podwozia?

Ile kosztuje konserwacja podwozia?

07. Wrzesień, 2020 przez komentarzy: 0
Sprawdź, jak ważne jest dobre zabezpieczenie antykorozyjne.
Remont łazienki, podobnie jak remont kuchni wymaga odpowiednich przemyśleń. Niestety bardzo często mimo niewielkiego metrażu pomieszczenia, koszt remontu łazienki nie należy do najniższych. Dobrze więc odpowiednio go zaplanować. Zdecydowanie nie warto tutaj iść na kompromisy, czy szukać tanich rozwiązań. Łazienkę remontuje się raz na kilka dobrych lat! Lepiej więc postawić na dobrej jakości produkty oraz wyspecjalizowanych fachowców. Jak się do tego zabrać i gdzie znaleźć fachowców?
Czytaj więcej >>
Szukaj