Czy chcesz zamknąć formularz? Wszystkie wprowadzone dane zostaną utracone.
Zapisz formularz do późniejszej edycji
Kontynuuj edycję formularza
Wyjdź bez zapisania odpowiedzi

Ile kosztuje konserwacja podwozia?

Autor:
Dodano dnia 
<< Powrót

Dla kogo konserwacja samochodu??

 

Konserwacja podwozia

Dzięki temu nowe samochody mają lepsze zabezpieczenie antykorozyjne podwozia, a sama żywotność karoserii została również mocno wydłużona. Dowodem tego są różnego rodzaju wieloletnie gwarancje na perforację udzielane przez wielu producentów. Warto jednak pamiętać, że gwarancja perforacji nie jest gwarancją, że auto nie będzie rdzewiało. Zatem dodatkowe zabezpieczenie podwozia samochodu, to usługa, z której warto skorzystać również w przypadku nowego auta.
Niektóre auta bardziej niż inne są narażone na szkodliwe warunki atmosferyczne. Mowa tutaj np. o autach terenowych, pickupach czy pojazdach dostawczych. Niemniej jednak konserwacja samochodu to usługa, którą powinien zainteresować się każdy właściciel czterech kółek. Szczególnie narażone na korozję są auta japońskiej produkcji, które wręcz słyną z wyjątkowo szybkiego łapania rudego nalotu.
Aby uniknąć rdzewienia, dobrze już po zakupie auta udać się do profesjonalnego warsztatu i wykonać
zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Szczególnie w autach terenowych niezbędna jest także konserwacja progów i konserwacja nadwozia. Te pojazdy są szczególnie narażone na szkodliwe działanie wody, dlatego też zalecana jest profesjonalna konserwacja samochodu nawet tego, który dopiero co wyjechał z salonu.

 

Konserwacja podwozia cena.

 

Zabezpieczenie antykorozyjne

Jeśli chodzi o koszt konserwacji podwozia, to ceny są różne i zależne w dużej mierze od miejscowości, a także wykorzystywanego preparatu. Nie bez znaczenia jest także stan pojazdu w momencie poddania go zabiegowi. Proces konserwacji przebiega etapowo, a co za tym idzie, nie da się go wykonać szybko i tanio. Co więcej, jest to zabieg mający zagwarantować lepszą odporność auta na korozję, a tym samym wydłużyć jego żywotność. Nie warto więc na tym oszczędzać! Zatem ile kosztuje konserwacja podwozia? Ceny wahają się w granicach od 500 do 1500 złotych i są zależne również od wielkości pojazdu.
Należy także podkreślić, że wpływ na cenę ma nie tylko wielkość samochodu, ale także jego stan. Auta używane wymagają znacznie więcej prac niż nowe pojazdy prosto z salonu. Co więcej, na cenę wpływa także rodzaj środka konserwującego. Na koniec warto pamiętać, że proces ten należy powtarzać co 4-6 lat, ponieważ wraz z upływem czasu powłoka antykorozyjna traci swoje właściwości.

 

Jak wygląda zabezpieczenie podwozia samochodu?

 

Konserwacja auta

Profesjonalny proces konserwacji podwozia, niezależnie czy jest to auto używane, czy nowe powinien zacząć się od dokładnego wymycia powierzchni myjką pod ciśnieniem. W przypadku samochodów używanych pozwoli to również ocenić stan podwozia. W razie wystąpienia ubytków najpierw niezbędne jest nałożenie preparatów, które zablokują dalszy postęp korozji. Dopiero po ich wysuszeniu można przejść do procesu konserwacji samochodu. W tym celu nakłada się 2-3 milimetrową warstwę preparatu konserwującego za pomocą specjalnego pistoletu. Po około 12 godzinach warstwa ochronna zawiąże się i dokładnie wyschnie.
W procesie konserwacji samochodu nie należy zapomnieć również o konserwacji progów, które są szczególnie narażone na korozję. Szczególnie w autach używanych warto także sprawdzić nadwozie, głównie nadkola. To miejsca, w których blacha narażona jest na szkodliwe działanie soli drogowej oraz wody, przez co często dochodzi tam do korozji. Konserwacja nadwozia pomoże zabezpieczyć auto i przedłuży jego żywotność.

Konserwacja samochodu – gdzie najlepiej wykonać zabieg?

 

Ponieważ konserwacja samochodu wymaga nie tylko umiejętności, ale także posiadania niezbędnego sprzętu (podnośniki, myjki ciśnieniowe, pistolet natryskowy itp.), warto jest, zlecić to profesjonalnym warsztatom samochodowym. Zleceniomat.pl pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę w Twojej okolicy, a kalkulator kosztów odpowie, ile kosztuje konserwacja podwozia w Twoim przypadku. Jeśli zależy Ci na fachowej usłudze, postaw na doświadczonych profesjonalistów, którzy znają się na tym najlepiej! Pamiętaj, że prawidłowo wykonana konserwacja to gwarancja dłuższej żywotności auta. Nie warto więc na niej oszczędzać ani stawiać na półśrodki. Tylko fachowa usługa zapewni Ci 100% zadowolenia!
Po wykonaniu zlecenia poprosimy byś podzielił się opinią na temat zakładu, którego wybrałeś.

 

<< Powrót
Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

09. Listopad, 2020 przez komentarzy: 0
Remont pokoju należy chyba do najlżejszych prac remontowych w domu czy mieszkaniu. Opiera się głównie na wykończeniu ścian i sufitów. W przypadku generalnego remontu dochodzi jeszcze wykończenie podłóg, a niekiedy nawet suche tynki i zabudowy. Wszystko to kosztuje, w związku z czym nawet do tak drobnego remontu, jak malowanie pokoi musimy się odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać?
Czytaj więcej >>
Sezonowa zmiana opon? Sprawdź, ile kosztuje wymiana opon oraz gdzie znajdziesz najlepszy serwis opon w swojej okolicy!
Przynajmniej dwa razy do roku jesteśmy zmuszeni do zainteresowania się stanem ogumienia naszych samochodów. Wiosną, tuż przed sezonem letnim odwiedzamy serwis opon w celu wymiany ogumienia na letnie. Jesienią zaś niezbędna jest zmiana opon na zimowe. Są jednak kierowcy, którzy korzystają z opon uniwersalnych czyli tzw. wielosezonowych lub całorocznych. Niemniej jednak i tacy użytkownicy aut prędzej czy później muszą wymienić opony na nowe. Sprawdź, ile kosztuje wymiana opon i gdzie warto ją wykonać!
Czytaj więcej >>
Czy tani remont kuchni jest w ogóle możliwy?

Czy tani remont kuchni jest w ogóle możliwy?

07. Lipiec, 2020 przez komentarzy: 0
Sprawdź, ile kosztuje remont kuchni i jak znaleźć dobrych fachowców!
Wbrew pozorom to nie salon, a kuchnia jest sercem domu. To w niej spędzamy sporą część życia na przygotowywaniu i celebrowaniu posiłków dla siebie i domowników. Aby była komfortowa, powinna zostać odpowiednio urządzona. Nie da się ukryć, że remont kuchni to prawdziwe wyzwanie finansowe, szczególnie jeśli mówimy o generalnym remoncie. Jeśli już nadgryzł ją ząb czasu zastanawiamy się, jaki jest koszt remontu kuchni oraz czy w ogóle można zrobić to tanio? Sprawdź, na czym nie warto oszczędzać i jak dobrze zaplanować to przedsięwzięcie.
Czytaj więcej >>
Szukaj