Czy chcesz zamknąć formularz? Wszystkie wprowadzone dane zostaną utracone.
Zapisz formularz do późniejszej edycji
Kontynuuj edycję formularza
Wyjdź bez zapisania odpowiedzi

Remont mieszkania? Nie taki diabeł straszny, jak go malują!

Autor:
Dodano dnia 
<< Powrót

Kosztorys remontu, czyli ile kosztuje remont mieszkania?

 

Zdjęcie remont przed

Pytanie o koszty to pierwsze z pytań, które sobie zadajemy, planując remont. Cóż, takie przedsięwzięcie nie należy do najtańszych. Niekiedy wymaga paru lat oszczędności albo nawet zaciągnięcia kredytu! Aby mieć wymarzone wnętrze, musimy pamiętać o uwzględnieniu w kosztorysie wszystkiego, co wiąże się z remontem. Tylko w ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek z brakiem funduszy czy koniecznością wyboru tańszego rozwiązania. Zatem planując remont mieszkania, w pierwszej kolejności spisujemy listę najważniejszych prac. Jeśli w grę wchodzi samo malowanie, koszt będzie stosunkowo niewielki. To usługa należąca do najtańszych zarówno w kwestii robocizny, jak i materiałów. Najdroższe są remonty łazienek oraz kuchni, gdzie w grę wchodzą już usługi glazurnicze i nierzadko również meble na wymiar. W tym przypadku zarówno materiał, jak i usługi remontowe mają wyższe kwoty. Jednak przygotowanie profesjonalnego kosztorysu nie musi być wcale żmudne, męczące czy czasochłonne. Wystarczy skorzystać z gotowych rozwiązań, jakie oferuje zleceniomat.pl! Sprawdź cennik usług remontowych 2020 w swojej okolicy oraz dokonaj precyzyjnego wyliczenia kosztów za pomocą naszego intuicyjnego kalkulatora!

 

Jak przygotować się do remontu mieszkania w bloku?

 

Zdjęcie remont po

Dokonanie precyzyjnych wyliczeń pozwala świetnie przygotować się do każdego remontu i to nie tylko w kwestii finansowej. Kiedy jesteśmy pewni swoich wydatków i wiemy, co ile kosztuje, znacznie lżej podchodzimy do wszystkich aspektów związanych z pracami remontowymi. Spokój ducha przy tego typu przedsięwzięciach to podstawa i gwarancja satysfakcji! Aby go sobie zapewnić, musimy wiedzieć, ile kosztuje remont mieszkania oraz wybrać sprawdzone firmy remontowe. W wyliczeniach wszelkich kosztów pomogą Ci kalkulatory dostępne na naszej stronie. To bardzo intuicyjne rozwiązanie, którego obsługa nie wymaga wcale znajomości i wiedzy z zakresu prac remontowych czy materiałów budowlanych. Z nami w kilka chwil wycenisz koszt robocizny! Mało tego! Zleceniomat nie tylko przygotuje gotową wycenę Twojego remontu, ale także roześle zapytania do najlepszych fachowców w Twojej okolicy! Po kilku kliknięciach otrzymasz wstępną wycenę zlecenia, a po paru minutach konkretne oferty okolicznych wykonawców. To najlepszy i najszybszy sposób na precyzyjne wyliczenie kosztów oraz znalezienie profesjonalnej firmy remontowej. Jednak planując remont mieszkania w bloku lub jego wykończenie gdy jest w stanie deweloperskim, nie możesz zapominać jeszcze o jednej, bardzo istotnej sprawie. Cisza nocna to oczywista oczywistość, więc prace remontowe muszą zostać dostosowane w taki sposób, aby przestrzegać jej zasad. Są jednak sytuacje, w których będziesz musiał nie tylko oznajmić wspólnocie mieszkaniowej o planowanym remoncie, ale niekiedy potrzebować nawet pozwolenia na remont! Jest ono niezbędne wówczas, gdy planujesz np. zamienić miejscami kuchnię z salonem, przez co w grę wchodzą również zmiany instalacji. Wszelkie prace wpływające na części wspólne nieruchomości również wymagają zgody. Warto zatem dowiedzieć się w spółdzielni lub wspólnocie, czy zakres planowanych prac nie obejmuje dodatkowych aspektów prawnych. Załatwiając wszystkie formalności, zyskasz spokój i uwolnisz się od złośliwych komentarzy sąsiadów.

 

Zlecenia remontowe – czyli jak wybrać wykonawcę?

 

Zdjęcie tapeciarza

Znalezienie fachowca to dzisiaj już nie problem. Serwis zleceniomat.pl zrobi to za Ciebie! Z naszą pomocą sprawdzisz, ile będzie kosztował remont oraz poznasz cenny okolicznych firm. W kilka chwil otrzymasz również najlepsze oferty wykonania prac na swoją skrzynkę mailową. Nie pozostanie Ci już nic innego, jak zasiąść wygodnie przed komputerem z kubkiem kawy i sprawdzić nasze propozycje, porównać opinie i wartość przygotowanych ofert. Wybierając zleceniobiorcę, pamiętaj o tym, by kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze niezwykle ważne są opinie o fachowcach. Zleceniomat.pl daje Ci gwarancję rzetelnych opinii, ponieważ zostały one wystawione na podstawie realizacji konkretnego zlecenia podjętego za pośrednictwem naszego serwisu. To pierwsza, bardzo ważna wskazówka dotycząca jakości oferowanych usług. Kolejną kwestią jest także sprawdzenie doświadczenia i stosownych uprawnień. Zlecając remont instalacji, bez względu na jej rodzaj, zawsze wybieraj fachowców legitymujących się odpowiednimi uprawnieniami. Bezpieczeństwo i profesjonalne wykonanie usługi to podstawa! Zazwyczaj najistotniejszym kryterium wyboru fachowca jest jego cennik usług. Dzięki zleceniomat.pl porównanie ofert poszczególnych wykonawców jest wyjątkowo łatwe. Możesz porównać ceny poszczególnych fachowców wybierając do wyceny interesujące Cię usługi z przygotowanego przez nas cennik usług remontowych i wykończeniowych i następnie wysłanie zapytania do wykonawców. Jednak dużo łatwiej porównasz oferty firm korzystając z przygotowanych przez nas kalkulatorów remontowych. Pamiętaj, że cena to nie wszystko i często tani remont okazuje się droższym rozwiązaniem. Spuentujemy to bardzo popularnym powiedzeniem: „Tylko bogatego stać na tanie rzeczy!”. To zdanie odzwierciedla dokładnie fakt, że robiąc coś „po kosztach”, końcem końców wyjdzie to nam drożej.

 

<< Powrót
Remont mieszkania? Nie taki diabeł straszny, jak go malują!
Remont mieszkania to wydarzenie, które zwykle planowane jest już na długo przed realizacją. Szczególnie jeśli myślimy o gruntownym remoncie. Takie przedsięwzięcie wymaga odpowiedniego rozplanowania wszystkich aspektów. Pierwsze co robimy, to szybki kosztorys remontu. Jednak pośpiech w tym przypadku to zły doradca. Do remontu mieszkania należy się odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać?
Czytaj więcej >>
Czy tani remont kuchni jest w ogóle możliwy?

Czy tani remont kuchni jest w ogóle możliwy?

07. Lipiec, 2020 przez komentarzy: 0
Sprawdź, ile kosztuje remont kuchni i jak znaleźć dobrych fachowców!
Wbrew pozorom to nie salon, a kuchnia jest sercem domu. To w niej spędzamy sporą część życia na przygotowywaniu i celebrowaniu posiłków dla siebie i domowników. Aby była komfortowa, powinna zostać odpowiednio urządzona. Nie da się ukryć, że remont kuchni to prawdziwe wyzwanie finansowe, szczególnie jeśli mówimy o generalnym remoncie. Jeśli już nadgryzł ją ząb czasu zastanawiamy się, jaki jest koszt remontu kuchni oraz czy w ogóle można zrobić to tanio? Sprawdź, na czym nie warto oszczędzać i jak dobrze zaplanować to przedsięwzięcie.
Czytaj więcej >>
Chcesz odświeżyć łazienkę?

Chcesz odświeżyć łazienkę?

07. Lipiec, 2020 przez komentarzy: 0
Sprawdź, ile kosztuje remont łazienki i jak go dobrze zaplanować!
Remont łazienki, podobnie jak remont kuchni wymaga odpowiednich przemyśleń. Niestety bardzo często mimo niewielkiego metrażu pomieszczenia, koszt remontu łazienki nie należy do najniższych. Dobrze więc odpowiednio go zaplanować. Zdecydowanie nie warto tutaj iść na kompromisy, czy szukać tanich rozwiązań. Łazienkę remontuje się raz na kilka dobrych lat! Lepiej więc postawić na dobrej jakości produkty oraz wyspecjalizowanych fachowców. Jak się do tego zabrać i gdzie znaleźć fachowców?
Czytaj więcej >>
O czym warto pamiętać przy wykonywaniu elewacji i ile kosztuje ocieplenie domu?
Elewacja oraz ocieplenie domu to niezwykle ważne etapy wykończeniowe budynków. Ich prawidłowe wykonanie ma niebagatelny wpływ zarówno na aspekt wizualny, jak i późniejszy komfort i koszty użytkowania. Dobrze wykonane ocieplenie budynku przekłada się na doskonałą jego izolację, co także gwarantuje mniejsze koszty eksploatacyjne. Koszt ocieplenia domu nie jest małym wydatkiem, dlatego też warto się do tego dobrze przygotować.
Czytaj więcej >>
Ile kosztuje budowa domu?

Ile kosztuje budowa domu?

02. Styczeń, 2021 przez komentarzy: 0

Budowa domu, to jeden z najważniejszych etapów w dorosłym życiu człowieka. Jest to inwestycja długoterminowa, która wymaga odpowiednich przemyśleń i trafnych decyzji. Koszty budowy domu zmuszają w większości do zaciągania wysokich kredytów, które spłacamy przez wiele lat. To ile kosztuje budowa domu, zależne jest od wielu czynników, a sama budowa rozpoczyna się znacznie wcześniej niż w momencie wykonywanie fundamentów czy budowania ścian. To proces, który swój początek ma już na etapie szukania projektu.

Czytaj więcej >>
Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

09. Listopad, 2020 przez komentarzy: 0
Remont pokoju należy chyba do najlżejszych prac remontowych w domu czy mieszkaniu. Opiera się głównie na wykończeniu ścian i sufitów. W przypadku generalnego remontu dochodzi jeszcze wykończenie podłóg, a niekiedy nawet suche tynki i zabudowy. Wszystko to kosztuje, w związku z czym nawet do tak drobnego remontu, jak malowanie pokoi musimy się odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać?
Czytaj więcej >>
Szukaj