Czy chcesz zamknąć formularz? Wszystkie wprowadzone dane zostaną utracone.
Zapisz formularz do późniejszej edycji
Kontynuuj edycję formularza
Wyjdź bez zapisania odpowiedzi

Sezonowa zmiana opon? Sprawdź, ile kosztuje wymiana opon oraz gdzie znajdziesz najlepszy serwis opon w swojej okolicy!

Autor:
Dodano dnia 
<< Powrót

Serwis opon – kiedy warto go odwiedzić?

 

Wymiana opon zimowych

Nie podlega wątpliwości, że wiosną i jesienią napotkamy najdłuższe kolejki w warsztatach zajmujących się wymianą opon. To sezon w którym jesteśmy zobligowani do wymiany i dostosowania ogumienia do warunków panujących na drodze. Niestety wielu z nas czeka z tym do ostatniej chwili, co w konsekwencji skutkuje dłuższym oczekiwaniem i kolejkami w warsztatach. Warto jednak podkreślić, że sezonowość raczej nie wpływa na to, jaka jest cena wymiany opon. To koszt stały, zależny głównie od regionu.
Należy jednak pamiętać, że nie tylko przed sezonem letnim i zimowym powinniśmy wymieniać opony. Sprawdzanie ogumienia to niezwykle ważny element bezpiecznej jazdy. Dlatego też należy obserwować opony przy każdym sprawdzaniu ciśnienia w kole. Opony, tak jak wszystko z czasem się zużywają. Szybkość ścierania się gumy zależy od wielu czynników. Sposób przechowywania opon sezonowych, stan pojazdu czy styl jazdy wpływają na ich kondycję. Warto pamiętać, że w świetle prawa nie wolno jeździć samochodem, którego bieżnik ma poniżej 1.6 mm głębokości. Jest to nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim niezwykle niebezpieczne! Łyse opony nie gwarantują przyczepności, co w konsekwencji może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku i stać się zagrożeniem życia i zdrowia uczestników ruchu.

 

Ile kosztuje wymiana opon?

 

Wymiana opon letnich

Jeśli zastanawiasz się jaka jest cena wymiany opon, to z naszym kalkulatorem szybko poznasz konkretną wycenę. Pamiętaj jednak, że na cenę wpływa nie tylko lokalizacja, ale także zakres usług. Czasami niezbędna jest nie tylko wymiana opon, ale również wymiana wentyla czy naprawa przebitej opony, co przekłada się na dodatkowy koszt. Ponadto nierzadko sama felga wymaga zabiegów pielęgnacyjnych jak polerowanie lub naprawczych jak prostowanie, piaskowanie i malowanie felgi, które przywrócą jej pierwotny stan.
Niezwykle ważne jest jednak, by wykonać to w profesjonalnym warsztacie, ponieważ zmiana opon czy wymiana kół powinna zostać przeprowadzona fachowo. Gwarantuje to nie tylko prawidłowe funkcjonowanie pojazdu, ale przede wszystkim komfortową i bezpieczną jazdę. A jaki jest koszt usługi? Jeśli będzie to sama wymiana opon cena waha się od 40 do 90 złotych. Trzeba jednak zaznaczyć, że koszt zależny jest również od wymiaru koła. Jeśli chcesz upewnić się, ile kosztuje wymiana opon przy Twoim modelu odwiedź nasz kalkulator. W kilka chwil sprawdzisz jaka będzie cena wymiany opon i dowiesz się, kto w Twojej okolicy może wykonać tę usługę.

 

Czy zawsze warto korzystać z usług fachowców?

 

Wulkaniazator

Samodzielna wymiana w domowych warunkach jest możliwa tylko w przypadku, kiedy będzie to wymiana kół. A zatem musisz mieć oponę i felgę, by móc podmienić koła. Natomiast zmiana opon to zadanie, które musi zostać wykonane w warsztacie, ponieważ wymaga wykorzystania specjalistycznych narzędzi. O ile do wymiany koła potrzebny jest jedynie podnośnik i klucz, o tyle do wymiany opon, a dokładniej ich ściągania i zakładania niezbędne są specjalne narzędzia. Bez nich i bez odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia, możesz uszkodzić ogumienie! Dlatego usługa wykonana przez fachowca to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Posiada on bowiem nie tylko odpowiedni sprzęt, co pozwoli wykonać usługę bez uszkodzeń, ale także wiedzę i doświadczenie. Co więcej, w serwisie nie tylko wymienią opony, ale także wyważą koła, co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Niestety w domowym garażu nie jesteś w stanie wykonać tej usługi, dlatego też serwis opon powinien być przeprowadzany w profesjonalnym warsztacie.

 

<< Powrót
Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

09. Listopad, 2020 przez komentarzy: 0
Remont pokoju należy chyba do najlżejszych prac remontowych w domu czy mieszkaniu. Opiera się głównie na wykończeniu ścian i sufitów. W przypadku generalnego remontu dochodzi jeszcze wykończenie podłóg, a niekiedy nawet suche tynki i zabudowy. Wszystko to kosztuje, w związku z czym nawet do tak drobnego remontu, jak malowanie pokoi musimy się odpowiednio przygotować. O czym warto pamiętać?
Czytaj więcej >>
Ile kosztuje konserwacja podwozia?

Ile kosztuje konserwacja podwozia?

07. Wrzesień, 2020 przez komentarzy: 0
Sprawdź, jak ważne jest dobre zabezpieczenie antykorozyjne.
Remont łazienki, podobnie jak remont kuchni wymaga odpowiednich przemyśleń. Niestety bardzo często mimo niewielkiego metrażu pomieszczenia, koszt remontu łazienki nie należy do najniższych. Dobrze więc odpowiednio go zaplanować. Zdecydowanie nie warto tutaj iść na kompromisy, czy szukać tanich rozwiązań. Łazienkę remontuje się raz na kilka dobrych lat! Lepiej więc postawić na dobrej jakości produkty oraz wyspecjalizowanych fachowców. Jak się do tego zabrać i gdzie znaleźć fachowców?
Czytaj więcej >>
Czy tani remont kuchni jest w ogóle możliwy?

Czy tani remont kuchni jest w ogóle możliwy?

07. Lipiec, 2020 przez komentarzy: 0
Sprawdź, ile kosztuje remont kuchni i jak znaleźć dobrych fachowców!
Wbrew pozorom to nie salon, a kuchnia jest sercem domu. To w niej spędzamy sporą część życia na przygotowywaniu i celebrowaniu posiłków dla siebie i domowników. Aby była komfortowa, powinna zostać odpowiednio urządzona. Nie da się ukryć, że remont kuchni to prawdziwe wyzwanie finansowe, szczególnie jeśli mówimy o generalnym remoncie. Jeśli już nadgryzł ją ząb czasu zastanawiamy się, jaki jest koszt remontu kuchni oraz czy w ogóle można zrobić to tanio? Sprawdź, na czym nie warto oszczędzać i jak dobrze zaplanować to przedsięwzięcie.
Czytaj więcej >>
Szukaj