Remont domu

Remont domu

Lokalizacja:

2282 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Remont domu

Chcesz zlecić remont starego domu i poszukujesz sprawdzonej firmy z Twojej okolicy? W tej kategorii znajdziesz oferty najlepszych ekip budowlanych i remontowych, wraz z ze szczegółowym zakresem usług oraz opiniami zadowolonych klientów. Określ rodzaj prac, jaki Cię interesuje, a następnie wybierz, która usługa jest w pełni dopasowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Z nami znajdziesz kompleksowe wsparcie we wszystkich pracach modernizacyjnych, budowlanych i wykończeniowych.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Remont domu – jak wybrać firmę?

W zależności od tego, jaki zakres prac obejmuje remont domu, możesz powierzyć całe zlecenie jednej ekipie lub wybrać osobnych specjalistów do wykonania konkretnych zadań. Remonty starych domów to zazwyczaj złożone i skomplikowane przedsięwzięcia, wymagające wiedzy oraz doświadczenia, dlatego warto powierzyć je ekspertom cieszącym się najlepszymi opiniami. W tej kategorii znajdziesz fachowców, którzy zmodernizują dla Ciebie stary dom drewniany, budynek z cegły, a także popularną kostkę z lat 80.

Remont starego domu krok po kroku

Szczególnie w przypadku starych, kilkudziesięcioletnich domów, renowacja może okazać się sporym wyzwaniem. Zakres usług do wykonania w takim przypadku jest zazwyczaj bardzo szeroki i często obejmuje zarówno prace na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Najczęściej zlecane usługi, których podejmują się fachowcy publikujący swoje oferty w naszym serwisie, to m.in.:

– docieplenie ścian zewnętrznych starego domu,

– wymiana konstrukcji i pokrycia dachowego,

– montaż nowych drzwi i okien,

– wyburzanie i budowa nowych ścianek działowych,

– remonty podłóg,

– wymiana instalacji wodnej, elektrycznej, kanalizacyjnej,

– montaż instalacji centralnego ogrzewania,

– prace wykończeniowe w pomieszczeniach.

W zależności od zakresu robót, rodzaju wybranych materiałów budowlanych, powierzchni budynku oraz wielu innych czynników, remont starego domu może kosztować od kilkunastu do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Renowacja domu kostki z lat 70.

Innym, popularnym przedsięwzięciem modernizacyjnym, do którego często zatrudniani są specjaliści z brzany remontowej i wykończeniowej, jest odnowienie domu z lat 70. W odróżnieniu od starych obiektów z cegły oraz budynków drewnianych, tego rodzaju budowle zwykle wznoszone były z pustaków, często w formie domu kostki. Zakres prac w tym przypadku może obejmować m.in. remonty elewacji, wymianę drzwi i okien, modernizację instalacji czy szeroką gamę prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Planując generalny remont domu, warto rozważyć powierzenie całości robót jednej ekipie, co pozwoli obniżyć koszty całego przedsięwzięcia. Niestety, nie zawsze bywa to możliwe, dlatego w naszej ofercie znajdziesz zarówno ogłoszenia specjalistów od prac budowlanych elewacyjnych czy dekarskich, jak i fachowców od montażu, wykończeń oraz wykonywania instalacji.

Generalna renowacja domu drewnianego – oferta

Rozbudowanym i często kosztownym przedsięwzięciem okazują się również remonty starych domów wykonanych w całości z drewna. Ze względu na specyfikę stosowanych materiałów budowlanych, zarówno prace termomodernizacyjne, jak i instalacyjne oraz wykończeniowe wymagają zastosowania odpowiednich rozwiązań. Przykładowo, koszty docieplenia domu drewnianego mogą okazać się wyższe niż budynku z cegieł, ze względu na konieczność zastosowania wełny mineralnej, zamiast tradycyjnego styropianu. Budynki drewniane, których wiek nierzadko sięga nawet 100 lat, powinny być modernizowane według specjalnych wymogów dotyczących konstrukcji, co sprawia, że najlepszym wyborem będzie tutaj doświadczony specjalista w coraz popularniejszym w naszym kraju budownictwie szkieletowym.

Znajdź fachowca na Zleceniomat.pl

Zleceniomat.pl to jeden z największych polskich serwisów, na których swoje oferty publikują najlepsi fachowcy z Twojej okolicy. Poszukujesz firmy do zlecenia kompleksowej modernizacji starego domu lub PRL-owskiej kostki? A może interesuje Cię niedrogi i solidny fachowiec, który odnowi dom z drewnianych desek? Skorzystaj z naszego serwisu, uzyskaj darmową wycenę Twojej inwestycji, otrzymaj oferty ekspertów i wybierz firmę, która odnowi lub wyremontuje Twój stary dom!

Ile kosztuje remont domu?

Przed Tobą remont domu? Koszty mogą Cię zaskoczyć, zwłaszcza gdy planujesz realizację wielu prac. Dlatego przed ich rozpoczęciem stwórz dokładny kosztorys, aby nie martwić się później niespodziewanymi wydatkami.

Jeśli chodzi o remont domu, koszt usługi zależy od wielu czynników. Średnia cena generalnego wyremontowania domu o powierzchni 100 m2 wynosi od ok. 50 do nawet 120 tys. złotych, w zależności od standardu wykończenia i wykonawcy usług. Od lat najdroższe w remoncie są dwa pomieszczenia: kuchnia i łazienka. Sporo należy również zapłacić za wymianę i ocieplenie dachu, modernizację instalacji gazowej, wodnej i elektrycznej, montaż stolarki okiennej i drzwiowej oraz malowanie wraz z ociepleniem budynku.

Poniżej przedstawiamy przykładowy średni koszt remontu domu z podziałem na poszczególne usługi:

- demontaż starych dachówek lub blachodachówek – 4-6 zł/m2;

- montaż więźby dachowej – 15-45 zł/m2;

- układanie dachówki ceramicznej (bez materiału) – 30-60 zł/m2;

- ocieplenie ścian styropianem (metoda lekka mokra) – 55-65 zł/m2 plus materiały 75-85 zł/m2;

- wymiana instalacji elektrycznej – ok. kilkunastu tysięcy złotych w przypadku domu do 100 m2.

Najczęściej zadawane pytania do remontu domu:

 • Jaka jest cena remontu domu ?

  Koszt za remont domu bywa uzależniona od cen usług poszczególnych fachowców. Korzystając z przygotowanych w naszym serwisie kalkulatorów można poznać całkowity koszt remontu domu lub poszczególne składowe zlecenia. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące remontu domu nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń fachowcem.

 • Czym powinienem kierować się przy wyborze wykonawcy w kategorii remont domu ?

  Spośród specjalistów, którzy złożyli oferty do Twojego zlecenia na remont domu możesz wybrać tego z interesującymi Cię realizacjami remontu domu lub mającego najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Jak mogę cofnąć wysłane zapytanie?

  Cofnięcie zapytania remontu domu jest mozliwe na dwa sposoby, pierwszy przez wysłanie maila z prośbą o jego usuniecie na adres: kontakt@zleceniomat.pl., a drugi poprzez zakończenie aktywności zapytania, klikając przycisk Zakończ w zakładce Moje wyceny.

 • Kiedy moje zapytanie trafi do wykonawców?

  Wykonawcy w serwisie zleceniomat.pl otrzymują zlecenie na remont domu  bezpośrednio po jego złożeniu przez zleceniodawcę, a dzięki utworzonym na naszej stronie cennikom, oferty w ich imieniu wysyłamy w parę minut.

 • Ile muszę czekać odpowiedź od wykonawcy?

  Jedynie w naszym serwisie w kilka minut od złożenia zlecenia na remont domu otrzymujesz gotową wycenę i to jednocześnie od wielu Wykonawców.

logo
Loading...
 • Pow. domu m2
  Podaj powierzchnię domu. Na jej podstawie zaproponujemy orientacyjne powierzchnie dla poszczególnych pomieszczeń w kolejnym kroku.
  - +
 • Pow. domu m2
  Podaj powierzchnię domu. Na jej podstawie zaproponujemy typowe powierzchnie dla poszczególnych pomieszczeń lub elementów, którę będzie można zmienić.
  - +
 • Pow. łazienki m2
  Podaj powierzchnię łazienki. Jeśli chcesz remontować kilka łazienek podaj ich ilość i powierzchnię dla jednej z nich. Po przejściu do szczegółów dla każdej z łazienek będziesz mógł zmienić powierzchnię i wybrać zakres prac.
  - +
 • Ilość szt.
  - +
 • Pow. kuchni m2
  Podaj powierzchnię kuchni. Jeśli chcesz remontować kilka kuchni podaj ich ilość i powierzchnię dla jednej z nich. Po przejściu do szczegółów dla każdej kuchni będziesz mógł zmienić powierzchnię i wybrać zakres prac.
  - +
 • Ilość
  - +
 • Pow. pokoju m2
  Podaj powierzchnię pokoju. Jeśli chcesz remontować kilka pokoi podaj ich ilość i powierzchnię dla jednego z nich. Po przejściu do szczegółów dla każdego pokoju będziesz mógł zmienić powierzchnię i wybrać zakres prac.
  - +
 • Ilość
  - +
 • Pow. korytarza m2
  Podaj powierzchnię korytarza. Jeśli chcesz remontować kilka korytarzy podaj ich ilość i powierzchnię dla jednego z nich. Po przejściu do szczegółów dla każdego z korytarzy będziesz mógł zmienić powierzchnię i wybrać zakres prac.
  - +
 • Ilość
  - +
 • Pow. toalety m2
  Podaj powierzchnię toalety. Jeśli chcesz remontować kilka toalet podaj ich ilość i powierzchnię jednej z nich. Po przejściu do szczegółów będziesz mógł zmienić powierzchnię dla każdej toalety i wybrać zakres prac.
  - +
 • Ilość
  - +
 • Pow. salonu m2
  Podaj powierzchnię salonu. Po przejściu do szczegółów będziesz mógł zmienić powierzchnię wybrać zakres prac.
  - +
 • Ilość
  - +
 • Pow. łazienki m2
  Podaj powierzchnię pomieszczenia. Jeśli chcesz wykończyć kilka takich samych pomieszczeń podaj ich ilość i powierzchnię dla jednego z nich. Po przejściu do szczegółów będzie można zmienić powierzchnię każdego z pomieszczeń i wybrać różny zakres prac.
  - +
 • Ilość
  - +
 • Pow. kuchni m2
  Podaj powierzchnię pomieszczenia. Jeśli chcesz wykończyć kilka takich samych pomieszczeń podaj ich ilość i powierzchnię dla jednego z nich. Po przejściu do szczegółów będzie można zmienić powierzchnię każdego z pomieszczeń i wybrać różny zakres prac.
  - +
 • Ilość
  - +
 • Pow. pokoju m2
  Podaj powierzchnię pomieszczenia. Jeśli chcesz wykończyć kilka takich samych pomieszczeń podaj ich ilość i powierzchnię dla jednego z nich. Po przejściu do szczegółów będzie można zmienić powierzchnię każdego z pomieszczeń i wybrać różny zakres prac.
  - +
 • Ilość
  - +
 • Pow. pokoju m2
  Podaj powierzchnię pomieszczenia. Jeśli chcesz wykończyć kilka takich samych pomieszczeń podaj ich ilość i powierzchnię dla jednego z nich. Po przejściu do szczegółów będzie można zmienić powierzchnię każdego z pomieszczeń i wybrać różny zakres prac.
  - +
 • Pow. aneksu m2
  Podaj powierzchnię pomieszczenia. Jeśli chcesz wykończyć kilka takich samych pomieszczeń podaj ich ilość i powierzchnię dla jednego z nich. Po przejściu do szczegółów będzie można zmienić powierzchnię każdego z pomieszczeń i wybrać różny zakres prac.
  - +
 • Pow. korytarza m2
  Podaj powierzchnię pomieszczenia. Jeśli chcesz wykończyć kilka takich samych pomieszczeń podaj ich ilość i powierzchnię dla jednego z nich. Po przejściu do szczegółów będzie można zmienić powierzchnię każdego z pomieszczeń i wybrać różny zakres prac.
  - +
 • Ilość
  - +
 • Pow. toalety m2
  Podaj powierzchnię pomieszczenia. Jeśli chcesz wykończyć kilka takich samych pomieszczeń podaj ich ilość i powierzchnię dla jednego z nich. Po przejściu do szczegółów będzie można zmienić powierzchnię każdego z pomieszczeń i wybrać różny zakres prac.
  - +
 • Ilość
  - +

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz