Ile kosztuje budowa domu?

Data dodania:

Budowa domu krok po kroku.

 

Zdjecie budowy domu

Jeśli dysponujemy już odpowiednią działką budowlaną, to proces budowy domu powinniśmy zacząć od znalezienia idealnego projektu. Wybór jest tak ogromny, że bez określenia konkretnych cech wymarzonego domu, ciężko będzie przebrnąć przez te wszystkie projekty. Musisz więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki chcesz mieć dom? Czy będzie to dom parterowy, czy piętrowy? Czy ma mieć poddasze użytkowe, czy może tylko parter? Nie bez znaczenia w projekcie jest również dach, który może być jednospadowy, dwuspadowy, czterospadowy itp., a nawet płaski. Możliwości jest tak wiele, że konieczne jest oszacowanie konkretnych cech i bazowanie na tych informacjach.

A zatem budowa domu krok po kroku to:

 1. Znalezienie działki.
 2. Wybór projektu – zamówienie i adaptacja.
 3. Przygotowanie kosztorysu pozwalającego poznać koszty budowy domu.
 4. Zebranie dokumentacji w celu uzyskania pozwolenia na budowę.
 5. Wykonanie niezbędnych przyłączy i zgłoszenie rozpoczęcia robót budowlanych.
 6. Znalezienie firmy lub fachowców od konkretnych prac przy budowie i ustalenie terminów.
 7. Wyznaczenie i wykonanie fundamentów.
 8. Rozprowadzenie kanalizacji.
 9. Murowanie ścian i kominów oraz wykonanie stropów.
 10. Budowa dachu (więźba + pokrycie dachowe).
 11. Wykonanie instalacji wewnętrznych (hydraulika i elektryka).
 12. Wykonanie tynków oraz szlicht.
 13. Montaż okien oraz drzwi zewnętrznych.
 14. Wykończenie elewacji.
 15. Prace wykończeniowe wewnątrz.

Tak w wielkim skrócie wygląda budowa domu krok po kroku. Każdy z tych punktów to szereg rozmaitych prac, których wykonanie należy powierzyć profesjonalnym fachowcom. Etapy budowy stopniowo pochłaniają przewidywany budżet. Ponieważ koszty budowy domu nie należą do niskich, warto mieć orientacyjną wycenę która przybliży ceny zakres prac budowlanych. Pomocny w tym będzie nasz kalkulator kosztów budowy domu, który pozwoli przygotować rzetelny kosztorys i w oparciu o aktualne oferty fachowców.

 

Budowa domu cennik usług

 

Zdjecie budowa domu cennik domu

W Zleceniomat.pl poznasz szczegółowe cennik usług związanych z budową domu na każdym etapie. Chcesz wiedzieć, ile wyniesie budowa domu stan surowy? A może interesuje Cię koszt wykonania fundamentów? Nie ważne, na jakim etapie budowy jesteś i jakie ceny chcesz poznać. Z naszym kalkulatorem szybko przygotujesz szczegółowy kosztorys i to z uwzględnieniem cen fachowców z Twoich okolic. Pamiętaj, że każdy z etapów wymaga zatrudnienia innej ekipy fachowców. Dlatego powinieneś wcześniej sprawdzić i porównać , jaki jest koszt murowania ścian, koszt wykonania stropu czy koszt budowy dachu, aby móc oszacować swoje możliwości finansowe. Na szczęście nasz kalkulator kosztów budowy domu znacznie ułatwi sprawę i ograniczy Cię jedynie do wyboru odpowiednich opcji.

 

Wykonanie fundamentu cena, a dostępne technologie

 

Zdjęcie wykonanie fundamentów

Chcąc sprawdzić, jaka będzie cena wykonania fundamentów, musisz najpierw sprecyzować, w jakiej technologii będą one robione. Każdy etap budowy wymaga uwagi i doboru odpowiednich technologii. Dzisiaj mamy znacznie szerszy wybór pod tym względem. przede wszystkim musisz zdecydować czy wybierasz dom podpiwniczony czy taki bez piwnic. Poza tym musisz się dowiedzieć jaki sposób posadowienia budynku będzie odpowiedni, a to zależy np. od charakterystyki gruntu. Fundamenty mogą być wykonane z ław fundamentowych, posadowione na palach czy studniach, a także wykonane z płyty fundamentowej. Każda z tych technologii różni się skomplikowaniem prac, a co z tego wynika ceną wykonania fundamentu. Należy też rozważyć technologię wykonania ścian fundamentowych i piwnicy. Do wyboru mamy tutaj ściany żelbetowe wykonywane w szalunkach z desek lub systemowych lub wymurowanie ściany z bloczków betonowych. Rozwiązaniem pośrednim łączącym w sobie solidność betonu z łatwością wykonania będą ściany fundamentowe lub piwniczne wykonane z pustaków szalunkowych. Z tego powodu prostej odpowiedzi na pytanie jaka jest cena wykonania 1m2 fundamentów nie jest prosta. Ale bez obaw, w naszym kalkulatorze kosztów budowy poznasz ceny wykonania fundamentów domu w wielu popularnych technologiach!

 

Murowanie ścian cena, a dostępne materiały

 

Zdjecie Murowanie ścian

Warto tutaj zaznaczyć, że cenniki usług murarskich poszczególnych fachowców mogą się między sobą różnić. Dlaczego? Ponieważ koszty budowy domu zależą w dużej mierze od wybranej technologii budowy, użytych materiałów oraz lokalizacji inwestycji. Inny będzie koszt budowy domu w technologii tradycyjnej, inny w technologii szkieletowej, a jeszcze inny w coraz popularniejszej technologii modułowej. Przy rosnących kosztach robocizny coraz większe znaczenie ma czas budowy. Technologia modułowa pozwala na szybkie postawienie domu z gotowych prefabrykatów. Jej popularność w ostatnim czasie bardzo wzrosła, ponieważ w wielu przypadkach inwestorom bardzo zależy na czasie.
Jednak w warunkach polskich nadal najczęściej wybieraną jest technologia tradycyjna murowana. Także w tym przypadku inny będzie koszt murowania ścian z porothermu, a innych gdy planujemy ściany wykonane z betonu komórkowego np Ytong, a jeszcze inny z bloczków silikatowych. Do tego dochodzi wybrana technologia wykonania spoin. Mamy tutaj do wyboru tradycyjne lub workowane zaprawy murarskie, kleje do cienkich spoin lub coraz popularniejsze zaprawy murarskie w piance. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, jaki będzie koszt murowania ścian skorzystaj z naszego kalkulatora budowy domu, dzięki któremu poznasz ceny wykonania ścian w różnych technologiach. Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o wykonanie stropu cena tutaj także zależna jest od jego rodzaju. Wybór mamy dość duży, bo możesz postawić na strop gęstożebrowy, żelbetowy, prefabrykowany, pół prefabrykowany lub drewniany. Każda z tych technologii to inne stawki, ale Zleceniomat.pl błyskawicznie podliczy wszelkie koszty!

 

Budowa dachu cena, a rodzaje dachów

 

Zdjęcie wykonanie dachu

Ważnym elementem kosztów budowy domu jest cena dachu. Rodzaj dachu ma ogromny wpływ na cenę końcową jego budowy. Jeśli jesteś jeszcze na etapie wyboru projektu i szukasz sposobu na obniżenie kosztów budowy domu, to skup się raczej na dachu dwuspadowym. To najpopularniejsze dachy, które cechuje niższy koszt budowy. Rodzaj i kształt dachu dodaje całej bryle wyglądu. Niestety dachy czterospadowe lub wielospadowe to dodatkowe koszty związane z wykonaniem więźby czy pokrycia dachowego. Także odpowiedź na pytanie “Co wybrać na pokrycie dachu?” będzie miała wpływ na finalny koszt wykonania dachu. Do wyboru mamy tutaj pokrycie dachówką ceramiczną lub betonową, różnymi rodzajami blach od blachodachówki poprzez blachy modułowe, a na blasze trapezowej kończąc oraz tradycyjne dachy z gontów drewnianych lub strzechy. Sprawdź ceny budowy dachu na Zleceniomat.pl, wykonaj wstępny kosztorys dla poszczególnych rodzajów dachów i poznaj oferty od cieśli i dekarzy, a porównasz ceny za wykonanie dachów w różnych konfiguracjach.

 

Budowa domu firmy – jak znaleźć te najlepsze?

 

Zdjecie ekipy budowlne

Kiedy masz już projekt, dokonałeś wybór technologii, w jakiej chcesz postawić dom oraz jakim dach wykonać, przychodzi czas na znalezienie fachowców. Możesz postawić na firmę, która oferuje kompleksowe usługi, czyli zajmuje się budową domu „pod klucz". Częściej jednak zdarza się, że szukamy fachowców do poszczególnych etapów budowy domu. Ich znalezienie będzie dziecinnie proste, ponieważ Zleceniomat.pl to nie tylko kalkulator kosztów, ale także wyszukiwarka fachowców z Twojej okolicy i generator ich ofert. Nasz serwis służy pomocą zarówno zleceniodawcom przy poszukiwaniu sprawdzonych fachowców jak i firmom szukającym zleceń. Firmy i fachowcy tworzą w naszym serwisie swoje cenniki usług budowlanych, dzięki czemu możesz poznać realne koszty budowy domu. To jednak nie wszystko. Nasz kalkulator budowy domu daje Ci do wyboru wiele opcji i wariantów budowy Twojego wymarzonego domu, a po jego zakończeniu otrzymasz szczegółowe oferty przygotowane zgodnie z cennikami firm z Twojej okolicy oraz kontakt do nich. W ten sposób szybko znajdziesz wykonawcę i poznasz dokładny koszt budowy.
Portal Zleceniomat.pl to także możliwość na znalezienie nowych zleceń dla świadczących usługi budowlane. Jeśli więc zależy Ci na znalezieniu zlecenia, a nie masz czasu na przygotowywanie drobiazgowych ofert skorzystaj z naszego serwisu. Odpowiemy w Twoim imieniu wszystkim, którzy szukają w internecie budowa domu fachowcy. Zleceniomat.pl przygotuje twoją ofertę i wyśle ją do klienta wraz kontaktem do Ciebie. Co ważne nie zmarnujesz na to ani minuty, a twoja oferta cenowa zostanie przygotowana zgodnie z Twoim cennikiem usług. Dodatkowo zaprezentujemy Twoje opinie by zwiększyć szanse w zdobyciu przez Ciebie zlecenia.Gdy w grę wchodzi tak duży projekt, jak budowa domu opinie są niezwykle ważne i nierzadko decydujące o wyborze konkretnego wykonawcy!

 

Skontakktuj się z nami
*
*
*