Remont pokoju - jak się do tego przygotować!

Data dodania:

Remont pokoju – przygotowania

 

Zdjęcie pokój przed remontem

Jak do każdego remontu, tak i do remontu pokoju musimy się odpowiednio przygotować. Zanim podejmiemy jakiekolwiek prace, warto zaplanować co i jak ma wyglądać. Wizja odnowionej aranżacji ma tutaj kluczowe znaczenie. W przypadku generalnego remontu, poza zakupem odpowiedniego koloru farby lub wzoru tapety, musimy również wybrać materiał na podłogę. Najczęściej stawiamy na panele podłogowe. Są stosunkowo tanie, szybkie w montażu, a koszt układania paneli podłogowych nie należy do najdroższych. Tego typu podłogi są również cieplejsze, niż np. podłogi z płytek, dlatego też bardziej komfortowe jest spacerowanie po nich gołą stopą. Jeśli dysponujemy większym budżetem warto pomyśleć o panelach z prawdziwego drewna. Fachowo nazywanych deską wielowarstwową, potocznie barlinecka. Jeśli oczekujemy bardziej przytulnych podłóg możemy skorzystać z wykładzin dywanowych.
Wykończenie ścian i sufitów to główny etap prac przy każdym remoncie pokoju. Lecz obecnie wykończenie ścian nie ogranicza się do ich pomalowania lub położenia tapety. Coraz częściej na ścianach można spotkać fantazyjne panele 3D, szkło a nawet deski podłogowe. Jeśli na koszt wykończenie ścian chcemy przeznaczyć mniej pieniędzy warto postawić na farby, zwłaszcza zmywalne, które pozwolą na dłużej zachować świeży i piękny wygląd wnętrza. Sprawdza się to, szczególnie jeśli w domu są dzieci lub zwierzęta.
Na całkowity koszt remontu pokoju z użyciem farb duży wpływ ma to, ile za pomalowanie pokoju weźmie malarz. Jeśli stawiamy na tapetowanie, tutaj również zadbajmy o osobę mającą doświadczenie w tapetowaniu ścian i sprawdźmy koszt tapetowanie 1 m2 ściany.
Nie zapominajmy także o sufitach. Najczęściej są malowane, jednak zwłaszcza w mieszkaniach z wielkiej płyty gdzie sufity często pękają warto rozważyć sufit podwieszany lub montaż kasetonów sufitowych.
Warto więc porównać oferty fachowców w swojej okolicy a, najszybciej zrobicie to za pośrednictwem wyspecjalizowanych w tym serwisów jak zleceniomat.pl.
W trakcie planowania dobrze jest przygotować kosztorys remontu pokoju. Pomocny w tym będzie nasz kalkulator kosztów remontu pokoju, który w kilka chwil przedstawi Ci ogólny lub szczegółowy zarys kosztów przy podanym przez Ciebie zakresie prac. Mając tak szczegółową rozpiskę wszystkich wydatków, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję, na czym możesz przyoszczędzić, aby móc pozwolić sobie np. na upragnione meble do pokoju.

 

Ile kosztuje malowanie pokoju?

 

Zdjęcie pokoju po

Podstawową pracą związaną z remontem pokoju jest oczywiście jego malowanie. Wbrew pozorom cena za malowanie pokoju wcale nie musi być wygórowana, bo możemy znaleźć fachowca wykonującego tę usługę już od 10 zł za metr kwadratowy! W przygotowaniu szczegółowego kosztorysu pomocny będzie nasz kalkulator kalkulator kosztów remontu pokoju , który obliczy, ile kosztuje pomalowanie pokoju o danym metrażu, a ile tapetowanie pokoju. O ile wzrośnie koszt remontu dla podłogi z paneli laminowanych, a jak się będzie kształtować dla ułożenia parkietu. Warto jednak pamiętać, że to ile za remont pokoju zapłacimy, zależy od wielu kwestii.
Po pierwsze, remont pokoju to rzadko tylko samo malowanie ścian czy sufitów. Zanim malarz podejmie się tego zadania, musi zabezpieczyć np. meble i okna i odpowiednio przygotować podłoże. W tym celu najpierw wyrównuje wszelkie nierówności, szpachluje większe i mniejsze uszkodzenia w ścianie, wyrównując jej powierzchnię. Po wyszlifowaniu szpachli może przejść do następnego etapu, jakim jest gruntowanie ścian. W tym celu nakłada na nie specjalny preparat do gruntowania. Warto tutaj postawić na profesjonalne farby gruntujące, które skutecznie zamaskują poprzedni kolor. Jest to szczególnie ważne, jeśli decydujemy się na drastyczne zmiany i przejście z intensywnych kolorów np. do odcieni jasnych, pastelowych. Gruntowanie ścian odpowiednim preparatem daje także lepszą przyczepność i trwałość dla nowej powłoki farby. Zmniejsza również konieczność nakładania więcej niż dwie warstwy koloru.
Zatem cena malowania pokoju to nie tylko nałożenie farby z kolorem, ale także szereg dodatkowych prac związanych z przygotowaniem podłoża. Jeśli chcemy by w krótkim czasie za kolejne malowanie pokoju cena nas nie zrujnowała, dobrze jest postawić na farby wysokiej jakości. Są one nieco droższe, ale dają świetne krycie i są zdecydowanie bardziej wydajne. W konsekwencji pozwalają zaoszczędzić nie tylko na materiale, ale także i kosztach robocizny. Wystarczy bowiem nałożenie tylko dwóch warstw, aby idealnie pokryć ściany i nadać im nowego koloru. A to oznacza, że koszt malowania pokoju będzie niewielki.

 

Cena za malowanie pokoju, czyli co wchodzi w skład usługi?

 

Zdjęcie malarza

Przygotowując kosztorys remontu pokoju, warto pamiętać, że w cenie usługi zwykle mamy jedynie nakładanie warstw farby/gruntu. Wszelkie prace dodatkowe, takie jak szpachlowanie dziur czy nierówności są dodatkowo płatne. Co więcej, jeśli do tej pory na naszych ścianach gościły tapety, w kosztorysie remontu pokoju musimy uwzględnić także koszt ich zerwania i umycia ścian z kleju.
Jeśli szukamy oszczędności, możemy cześć prac związanych z przygotowaniem wykonać samemu np. zerwanie starej tapety wcale nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy wiaderko wody i pędzel, którym będziemy nanosić wodę na tapetę. Odmoczenie papieru pozwoli z łatwością oderwać warstwę od ściany. W przypadku wyjątkowo odpornych tapet będziemy musieli pomóc sobie szpachelką. Pamiętajmy jednak, że cienka powłoka gipsu szpachlowego znajdującego się pod warstwą tapety również namoknie i stanie się bardziej podatna na uszkodzenia. Dlatego też przy zrywaniu tapet warto być delikatnym.
Odpowiednie przygotowanie pokoju pod malowanie ograniczy koszty związane z remontem pokoju. Jednak wykonanie właściwych prac jak przygotowanie podłoża ścian i sufitów warto zlecić fachowcom. Jeśli malarz przyjdzie „na gotowe”, to Twoim wydatkiem będzie jedynie koszt malowania pokoju lecz nie możesz liczyć na gwarancję za wykonaną usługę, gdyż bardzo istotnym etapem jest samo przygotowanie podłoża.
Jeśli chcesz sprawdzić czy nie stać Cię na remont także innych pomieszczeń w swoim domu lub mieszkaniau sprawdź to w naszym kalkulatorze Nie musisz być być fachowcem! Wystarczy że podasz powierzchnię pomieszczeń do remontu, a nasz kalkulator kosztów wybierze dla ciebie najpopularniejszy zakres prac i obliczy wszystkie niezbędne ilości. Lecz to nie wszystko. Jeśli wybierzesz wariant szczegółowy to można poszaleć z wyceną wykończenia ścian i sprawdzić ile kosztuje montaż paneli szklanych. Porównasz oferty fachowców dotyczące położenia m2 płytek, ceną montażu paneli 3D, a to wszystko w kilka minut po wypełnieniu naszego kalkulatora kosztów remontu mieszkania lub remontu domu

 

Skontakktuj się z nami
*
*
*