Czy chcesz zamknąć formularz? Wszystkie wprowadzone dane zostaną utracone.
Zapisz formularz do późniejszej edycji
Kontynuuj edycję formularza
Wyjdź bez zapisania odpowiedzi

Murowanie ścian

Kalkulatory kosztów budowy


 

Podobne kategorie

 

 

Poszukujesz murarza lub tynkarza, który spełni Twoje wysokie oczekiwania? Prezentujemy sposób, dzięki któremu na pewno będziesz zadowolony z wykonanego zlecenia. Przejdź do Kalkulatora zlecenia, w którym po określeniu kilku szczegółów zobaczysz orientacyjny koszt za murowanie ścian lub tynki maszynowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile pieniędzy bierze fachowiec za tynkowanie ścian, wyślij zapytanie do ekip z naszego serwisu. Po kilku minutach otrzymasz oferty na wykonanie Twojego zlecenia....

 

Usługi murarskie

Murowanie ścian budynku jest najpopularniejszą technologią budowy domu. Oczywiście można do niego wykorzystywać różne materiały. Do najpowszechniejszych rozwiązań należy murowanie z pustaków ceramicznych na zaprawie, choć coraz częściej jako spoiny wykorzystuje się też specjalne pianki. Cena za m2 murowania ścian zwykle zależy od wybranej technologii. Inny będzie koszt budowy domu z bloczków silikatowych, a inna cena murowania ścian z betonu komórkowego. Zwieńczeniem każdego domu jest komin. Obecnie najczęściej stosuje się murowanie kominów systemowych, ale to komin z klinkieru wypada najbardziej estetycznie.

 

Jak widać, murarstwo nie jest łatwą dziedziną. Wręcz przeciwnie, wymaga dużej wiedzy i precyzji. Nie jest to dyscyplina, której można szybko nauczyć się od zera. Warto więc zwrócić się po oferty doświadczonych murarzy.

 

Tynkowanie ścian

Po etapie murowania przychodzi czas na tynkowanie ścian. Podobnie jak w przypadku usług murarskich, istnieje wiele stosowanych technologii. Cena za m2 i w tym wypadku zależna jest od użytego materiału. Będzie inna, gdy używamy tynku cementowo-wapiennego, inna zaś w przypadku jego gipsowego odpowiednika. Stawka za tynkowanie ręczne będzie się też różnić od tej za tynkowanie maszynowe.

 

Oferty na usługi murarskie i tynkowania ścian domu znajdziesz przy pomocy serwisu zleceniomat.pl. Przekaż nam niezbędne informacje związane ze zleceniem, a my przygotujemy dla Ciebie najlepsze oferty fachowców.

 

 

Cenniki usług budowlanych

 

Szukaj