Suche tynki i zabudowy

Kalkulatory kosztów remontu


 

Podobne kategorie

 

 

 

W tej kategorii znajdziesz ceny usług obejmujących montaż ścianek działowych i sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych, jak również wykonanie tak zwanych “suchych tynków” czy ocieplenie poddasza. Odpowiedz na wszystkie pytania, które pojawią się w Twoim formularzu - to pierwszy krok do otrzymania ofert od korzystających z naszego serwisu Wykonawców. Sprawdź, jak to działa!...

 

Czym są “suche tynki”?

“Suche tynki” to metoda wykończenia ścian i sufitów wewnątrz mieszkania lub domu. Jest to alternatywa dla bardziej tradycyjnego rozwiązania, jakim jest tynkowanie. Dlaczego warto się na nią zdecydować? Przede wszystkim pozwala ona znacząco skrócić czas trwania prac wykończeniowych. Płyty kartonowo-gipsowe wystarczy przykleić do uprzednio zagruntowanej ściany, zaszpachlować i wyszlifować w miejscach łączenia. Po tych zabiegach możemy zabrać się już za jej wykończenia: malowanie, tapetowanie czy kładzenie gresu. Jakie zagrożenia związane są z montażem “suchego tynku”? Największym błędem, jaki można popełnić, jest oczywiście niezagruntowanie ściany. Może ono skutkować nawet odpadnięciem płyty. Jeśli zaś dokleimy ją niedokładnie, już po upływie około dziesięciu minut nie będziemy mieć możliwości skorygowania jej położenia. Być może warto więc zwrócić się o pomoc do profesjonalisty?

 

Ścianki działowe - montaż płyt GK

Popularny materiał, jakim jest płyta g-k, może służyć również do stawiania ścianek działowych. Możemy za jego pomocą rozdzielić każdy pokój pod warunkiem, że wilgotność będzie się w nim utrzymywać na poziomie nieprzekraczającym siedemdziesięciu procent. Stawianie ścianki działowej musimy zacząć od wytyczenia linii, na której będzie znajdować się jej konstrukcja. Następnie należy wykonać stelaż, do którego będą mocowane płyty g-k. Aby zapewniona była odpowiednia izolacja akustyczna, niezbędne jest uzupełnienie ściany o warstwę wełny mineralnej. Podobnie jak w przypadku “suchego tynku”, konieczne będzie zaszpachlowanie i wyszlifowanie miejsc łączeń, spoin i szczelin.

 

Szczególnym wykonaniem suchej zabudowy płytami GK jest zabudowa poddasza. W przypadku tych prac fachowcy muszą zwrócić szczególną uwagę na dokładne ocieplenie poddasza wełną mineralną lub innymi materiałami izolacyjnymi jak wdmuchiwana celuloza, wełna czy styropian. To technologia ułatwiająca życie fachowcom, a użytkownikom wykańczanych pomieszczeń gwarantująca oczekiwany efekt estetyczny. Mimo tego wymaga ona wiedzy i doświadczenia - także specjalistycznych narzędzi - gdy chcesz zlecić np. bezpyłowe wykonanie gładzi szpachlowej.

 

Aby znaleźć specjalistów, którzy bez problemu poradzą sobie z zabudową poddasza, montażem płyt GK na stelażu, zabudową GK czy podwieszeniem sufitu, wypełnij formularz lub wybierz przygotowany zestaw usług. Otrzymasz oferty cenowe, z których każda spełni Twoje oczekiwania. Jeśli preferujesz tradycyjne wykonanie ścian, odpowiednie usługi znajdziesz w kategorii Murowanie ścian.

 

 

Cenniki usług remontowych

 

 

 

 

Wykonanie sztablatury

bardzo wysokiej jakości gipsowanie ścian
Jednostka miary: m2

Cena: 150,00 pln

Zobacz
Szukaj