Budowa altany ogrodowej

Budowa altany ogrodowej

Lokalizacja:

810 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Inwestycja w piękną altanę ogrodową staje się częstym zwieńczeniem procesu aranżacji przestrzeni wokół domu. Budowa altany nadaje ogrodom nowego wymiaru funkcjonalności, umożliwiając komfortowe spędzanie czasu pośród zieleni, niezależnie od warunków atmosferycznych. Altana ogrodowa jest również świetnym miejscem do organizowania spotkań w gronie rodziny lub znajomych, podczas których spożywamy posiłki przygotowane na grillu.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Budowa altany ogrodowej

W serwisie Zleceniomat.pl masz możliwość wyboru optymalnej oferty zaprojektowania i montażu altany ogrodowej. Specjaliści przedstawiający tutaj swoje oferty posiadają wiedzę i doświadczenie potrzebne do realizacji rozmaitych zleceń. Budowa altany ogrodowej jest procesem rozciągającym się od etapu projektowego, poprzez selekcję materiałów, a także transport i montaż w ogrodzie klienta. Altany ogrodowe występują w wielu wersjach różniących się materiałem wykonania, rozmiarem powierzchni użytkowej, czy stylem wykończenia. Do największych zalet serwisu Zleceniomat.pl należy szybki proces wyceny i błyskawiczne wygenerowanie ofert od specjalistów spełniających wprowadzone przez użytkownika kryteria.

Budowanie altany ogrodowej możesz wycenić za pomocą dostępnych w serwisie kalkulatorów, poznając tym samym przewidywany budżet na realizację zlecenia od początku do końca. Fachowcy prezentujący swoje usługi są poddawani ocenom za faktycznie wykonane zlecenie. Opinie te budują zaufanie i pomagają zdobyć kolejnych klientów. Użytkownicy Zleceniomat.pl otrzymują natomiast pewność, że zlecona budowa altanki ogrodowej będzie wykonana przez profesjonalistę, który udowodnił swoje umiejętności w wielu podobnych projektach.

Budowanie altany ogrodowej – rodzaje oferowanych konstrukcji

Usługa budowy altany ogrodowej może przybierać rozmaite formy. Najczęstszym kryterium wyróżniającym staje się zastosowanie określonych materiałów. Wśród klientów serwisu Zleceniomat.pl ogromną popularnością cieszy się budowa altanki drewnianej, która wyróżnia się swoją naturalnością i świetnie komponuje z większością stylów aranżacji ogrodu. Inną opcję stanowi budowa altany murowanej, docenionej przez inwestorów za najlepszą wytrzymałość i umożliwiającą wbudowanie kominka. Kolejnym wyróżnikiem dla konstrukcji altan ogrodowych staje się metoda wykończenia połaci dachowej. Znajdziemy tutaj przeważnie dwa rodzaje altan, mające dach jednospadowy lub wielospadowy.

Rynek altan ogrodowych dzieli się również na konstrukcje zamknięte i otwarte. Oferta specjalistów Zleceniomat.pl w kompleksowy sposób odnosi się do zróżnicowanych potrzeb inwestorów, dostosowując altanę do oczekiwań klienta i uwarunkowań przestrzennych. Każdy specjalista, którego ofertę otrzymasz od serwisu Zleceniomat.pl, chętnie doradzi w kwestiach wyboru najlepszego rozwiązania, a także określi szczegółowy harmonogram realizacji zlecenia.

Budowa altany jednospadowej

Altana jednospadowa coraz częściej figuruje w hasłach wpisywanych do wyszukiwarki serwisu Zleceniomat.pl. Trudno zaprzeczyć ogromnym zaletom, jakie oferuje tego typu konstrukcja. Zapewnia znaczną wytrzymałość mechaniczną, idealnie odprowadza wodę deszczową, a także dostarcza sporej przestrzeni użytkowej. Altana jednospadowa umożliwia także redukcję kosztów montażowych dzięki zwartej, prostej bryle. Budowa altany jednospadowej jest ofertą wspieraną przez bazę setek gotowych projektów, spośród których każdy klient może wybrać najlepiej pasujące rozwiązanie. Altana z dachem jednospadowym doskonale sprawdzi się m.in. jako element architektoniczny przylegający bezpośrednio do budynku. Inwestor zyskuje tym samym wygodę płynącą z bliskości wszelkich sprzętów domowych i dostępu do mediów, z jednoczesną możliwością spędzania czasu w otoczeniu natury.

Budowa altany murowanej

Altany murowane wymagają większych nakładów sił i środków od ich drewnianych odpowiedników. Decyzja o budowie altany murowanej wymaga często uzyskania pozwolenia na budowę, co wydłuża proces realizacji inwestycji. Mimo tych niedogodności, murowana konstrukcja altany nie tylko zapewnia najlepszą ochronę i wytrzymałość, lecz przede wszystkim świetnie się prezentuje. Ogromna różnorodność materiałów wykończeniowych pozwala na idealne dopasowanie wyglądu altany do dowolnego stylu architektonicznego. Każdy fachowiec realizujący zlecenie na budowę altan murowanych musi mieć kompleksowy zestaw umiejętności, które są wymagane na poszczególnych etapach prowadzonych prac. Altany murowane świetnie sprawdzą się w przypadku rozległych przestrzeni ogrodowych, które dają największe pole do kreatywności architektonicznej. W serwisie Zleceniomat.pl znajdziesz firmy oferujące kompleksową realizację budowy altan murowanych, działające w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania

Budowa altany z drewna

Budowa altany z drewna może przyjmować formę tradycyjnej konstrukcji z desek, jak i wykorzystywać do tego efektowne wizualnie drewniane bale. Budowa altany z bali dotyczy przeważnie dużych konstrukcji, które mają sprawiać wrażenie przytulności i skutecznie chronić przed czynnikami atmosferycznymi. Altany z bali bardzo często przyjmują formę zamkniętą lub częściowo zamkniętą. Z kolei standardowe altany drewniane kojarzą się przeważnie z okrągłymi budowlami wyposażonymi w dach wielospadowy.

W serwisie Zleceniomat.pl otrzymasz pakiet ofert na budowę altan ogrodowych, realizowanych przez najlepszych specjalistów z całego kraju. Masz możliwość natychmiastowego porównania cen usługi, a także filtrowania wyników wyszukiwania ofert według własnych kryteriów.

Zleceniomat.pl to miejsce, gdzie zrealizujesz nawet najbardziej zaawansowane projekty, zyskując gwarancję jakości, terminowości i konkurencyjnej ceny.

Ile kosztuje budowa altany?

By poznać rzeczywisty koszt budowy altany należy wziąć pod uwagę jej rozmiar, użyte materiały, a także stopień skomplikowania projektu. Trzeba też pamiętać o tym, że unikatowe obiekty (opracowane na zamówienie, korzystające z niecodziennych rozwiązań) będą dużo droższe od standardowych. W związku z tym cena typowej altany z drewna o niewielkich wymiarach będzie kosztować ok. 1000-2500 zł. Za modele wieloboczne przyjdzie już zapłacić powyżej 3000 zł. Górna granica to mniej więcej 5000 zł. Niemniej wycena jest kwestią indywidualną, więc pomiędzy różnymi wykonawcami można zauważyć spore różnice.

Najczęściej zadawane pytania do budowy altany ogrodowej:

 • Ile zapłacę za usługę budowy altany ogrodowej ?

  Cena za budowę altany ogrodowej zależy od cenników usług lokalnych specjalistów. Korzystając z przygotowanych w naszym serwisie kalkulatorów można poznać całkowity koszt budowy altany ogrodowej lub poszczególne składowe zlecenia. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące budowy altany ogrodowej nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń z wybranym fachowcem.

 • Czym powinienem kierować się przy wyborze wykonawcy w kategorii Budowa altany ogrodowej ?

  Spośród specjalistów, którzy złożyli oferty do Twojego zlecenia na budowę altany ogrodowej możesz wybrać tego z interesującymi Cię realizacjami budowy altany ogrodowej lub mającego najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Kiedy wykonawcy otrzymają moje zapytanie?

  Twoje zlecenie budowę altany ogrodowej  natychmiast po jego złożeniu jest przetwarzane przez nasz serwis, w którym Wykonawcy umieścili swoje cenniki na wykonywane przez nich usługi. Pozwala nam to na niezwłoczne wysłanie Ci ofert w imieniu fachowców.

 • Komu i kiedy muszę zapłacić za usługę?

  Zapłata za wykonaną pracę, zależnie od ustaleń zawartych w umowie należy się fachowcowi wykonującemu zlecenie budowy altany ogrodowej.
  Najczęstszą praktyką jest płatność po wykonaniu zlecenia, jeśli zlecający wykonanie budowy altany ogrodowej nie wnosi zastrzeżeń do jej wykonania.

 • Jak mogę skontaktować się z wykonawcą?

  Parę minut po złożeniu zlecenia na budowę altany ogrodowej wysyłamy na skrzynkę email wiadomość, która zawiera dane do fachowców a wraz z nimi oferty przygotowane przez serwis w ich imieniu. Ponadto jako jedyni dajemy możliwość kontaktu Zleceniodawcy z Wykonawcą za pomocą wewnętrznego komunikatora.

logo
Loading...
 • Powierzchnia altany m2
  Jeśli to konieczne, zmień zaproponowaną przez nas powierzchnię altany.
  - +
 • Nachylenie dachu stopień
  - +
 • Powierzchnia altany m2
  Jeśli to konieczne, zmień zaproponowaną przez nas powierzchnię altany.
  - +
 • Nachylenie dachu stopień
  - +
 • Powierzchnia altany m2
  Jeśli to konieczne, zmień zaproponowaną przez nas powierzchnię altany.
  - +
 • Nachylenie dachu stopień
  - +

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz