Diagnostyka i przegląd samochodu

Diagnostyka i przegląd samochodu

Lokalizacja:

151 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Profesjonalne przeglądy aut – zlecenia

Jeśli chcesz przeprowadzić standardowe okresowe badanie techniczne pojazdu lub interesują Cię przegląd samochodowy po terminie, nasza oferta jest idealna dla Ciebie. Sprawdź, jak wiele mogą zaoferować Ci działający w ramach serwisu zleceniomat.pl specjaliści.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Różnice między badaniem technicznym i przeglądem okresowym

Badanie techniczne pojazdu oraz standardowy okresowy przegląd samochodu to dwa regularnie mylone ze sobą pojęcia. W związku z tym wyjaśniamy, że najważniejsza różnica pomiędzy nimi to fakt, że standardowy przegląd samochodowy jest nieobowiązkowy, podczas gdy badanie techniczne samochodu jest obligatoryjnym wymogiem prawnym ciążącym na właścicielu auta. Bez jego przeprowadzenia, samochód nie jest oficjalnie dopuszczony do udziału w ruchu ulicznym. Dodatkowo badania techniczne samochodu mają ściśle określony zakres i muszą być wykonywane w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Standardowe przeglądy aut nie są objęte takimi wymogami.

Co sprawdzane jest podczas badania technicznego auta?

W ogólności badanie techniczne pojazdu ma na celu potwierdzenie, że samochód jest bezpieczny i nie zanieczyszcza nadmiernie środowiska. Na początku tego procesu następuje sprawdzanie historii pojazdu – historia pojazdu po VIN – oraz sprawdzenie tabliczki znamionowej, tablic, nalepek identyfikacyjnych i zweryfikowanie zgodności danych z danymi w dowodzie rejestracyjnym. Dalej następuje już właściwy przegląd samochodu, podczas którego fachowiec dokonuje oględzin przede wszystkim:

– układu hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia,

– amortyzatorów,

– świateł i innego elektrycznego wyposażenia,

– opon,

– szyb,

– karoserii.

Oprócz tego specjalista, który wykonuje badanie techniczne samochodu, sprawdza też poziom głośności wydechu oraz stopień emisji spalin. Robiąc przegląd techniczny, weryfikuje też, czy nie dochodzi do wycieków. Dodatkowo badania techniczne samochodu obejmują również sprawdzenie elementów bezpieczeństwa, czyli m.in. pasów, poduszek powietrznych, ABS-u, rygielków drzwiowych, gaśnicy, trójkąta czy klaksonu.

Jeśli chodzi o przegląd aut z LPG, usługa ta to nie tylko wspomniana zweryfikowana historia pojazdu po VIN czy inne wymienione wcześniej czynniki, ale również diagnoza samej instalacji gazowej. Ponadto sprawdzanie historii pojazdu odbywa się w takim przypadku również w komplecie ze sprawdzeniem dokumentacji dotyczącej stricte instalacji LPG.

Jak przygotować auto do przeglądu?

Przegląd techniczny należy realizować raz w roku, aby nie był to przegląd samochodowy po terminie. Jeśli podczas jego przebiegu fachowcy wykryją jakąś nieprawidłowość, mogą wystawić pozwolenie na użytkowanie auta w trybie warunkowym. W takim przypadku pojazdy mogą brać udział w ruchu drogowym do momentu zlikwidowania problemu potwierdzonego poprzez kolejny przegląd aut.

Techniczny przegląd auta musi zostać zrealizowany we wspomnianym wcześniej odstępie od poprzedniego. Jeśli to się nie uda, badania techniczne po terminie wciąż można wykonać, ale wiąże się to z ryzykiem natknięcia się na policję podczas podróży do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Z tego powodu chcąc przeprowadzić przegląd samochodu po terminie, lepiej skorzystaj z usługi lawety.

Bez względu na okoliczności, w których się znajdujesz, w ramach naszej oferty złożysz odpowiednie zlecenie.

Ile kosztuje przegląd samochodu?

Koszt przeglądu samochodowego zależy głównie od tego czy dane auto posiada instalacje LPG. Badania techniczne auta powinno przeprowadzać się raz do roku, ale nie dotyczy to nowych samochodów. Auta świeżo opuszczające salon przez 3 lata nie muszą być poddawane badaniom diagnostycznym, zaś pierwsze może być ważne dwa lata. Wszystkie pozostałe samochody, które od przynajmniej 5 lat są zarejestrowane, muszą co roku przechodzić przegląd samochodowy. Cena oraz procedury badawcze są ujednolicone na skutek obowiązujących przepisów prawnych

Ile kosztuje przegląd samochodowy po terminie?

Jazda bez aktualnego przeglądu jest niezwykle ryzykowna i zakończyć się może utratą dowodu rejestracyjnego oraz grzywną wysokości 500 zł. Wykonanie badań diagnostycznych nawet po upływie terminu pozwala uniknąć utraty dokumentów pojazdu, ale jeżeli opóźnienie przekracza okres 45 dni, usługa kosztować będzie dodatkowe 50%. Jeśli wykryte zostaną usterki, należy naprawić je w ciągu 14 dni i ponownie udać się na przegląd samochodowy. Koszt obniżyć można wybierając się do tego samego diagnosty, ponieważ w trakcie kolejnego badania wystarczy zapłacić tylko za ponowną diagnostykę uszkodzonego elementu.

Przegląd samochodowy – koszty przykładowych usług:

– przegląd techniczny - sam. osobowy, dostawczy do 3,5 t - 98 zł,

– badania specjalistyczne - pojazd zasilany gazem 63 zł,

– przegląd techniczny - pojazd taxi 140 zł,

– przegląd techniczny - pojazd taxi zasilany gazem 203 zł,

– przegląd techniczny - sam. ciężarowy 3,5-16 t – 153 zł,

– przegląd techniczny - przyczepa ciężarowa, spec. 3,5-16 t – 153 zł,

– przegląd techniczny - autobus pow. 15 osób z kierowcą 199 zł,

Najczęściej zadawane pytania do diagnostyki i przeglądu samochodu:

 • Cena diagnostyki i przeglądu samochodu ?

  Cena za diagnostykę i przegląd samochodu bywa uzależniona od cenników usług poszczególnych Wykonawców. Zależnie od preferencji Zleceniodawcy rozliczenie diagnostyki i przeglądu samochodu specjalista podaje za wykonanie całości usługi lub koszt podawany jest za wykonanie pojedynczej sztuki. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące diagnostyki i przeglądu samochodu nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń z wybranym fachowcem.

 • Jak znaleźć dobrego wykonawcę w kategorii diagnostykę i przegląd samochodu ?

  Wśród fachowców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie o diagnostykę i przegląd samochodu , wybierz tego który przedstawi najlepsze dotychczasowe realizacje diagnostyki i przeglądu samochodu lub ma najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Jak szybko wykonawcy zobaczą moje zapytanie?

  Wykonawcy w serwisie zleceniomat.pl otrzymują zlecenie na diagnostykę i przegląd samochodu bezpośrednio po jego złożeniu przez zleceniodawcę, a dzięki utworzonym na naszej stronie cennikom, oferty w ich imieniu wysyłamy w parę minut.

 • Komu i kiedy muszę zapłacić za wykonaną pracę?

  Zapłata za usługę najczęściej reguluje umowa między Zleceniodawcą zlecenia na diagnostykę i przegląd samochodu , a jego Wykonawcą.
  Przeważnie za wykonanie zlecenia płaci się po jego zakończeniu, jeśli zlecający wykonanie diagnostyki i przeglądu samochodu nie wnosi zastrzeżeń do jej wykonania.

logo
Loading...
 • Ilość szt.
  - +

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz