Konserwacja podwozia

Konserwacja podwozia

Lokalizacja:

217 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Konserwacja podwozia samochodu – czy to się przydaje?

Zabezpieczenie podwozia przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych pozwala wydłużyć żywotność wszystkich elementów pojazdu. Usługi takie jak konserwacja antykorozyjna podwozia pozwalają ochronić części układu napędowego, wydechowego, kierowniczego, hamulcowego oraz jezdnego przed rdzą. Niesprzyjające warunki atmosferyczne w postaci śniegu lub deszczu przyśpieszają znacznie pojawienie się korozji, która odpowiedzialna jest za powolne wyniszczenie kluczowych elementów auta. Regularna konserwacja podwozia samochodu osobowego znacznie obniża ryzyko potrzeby wymiany elementów pojazdu, dzięki czemu pojazd nie traci tak szybko swojej wartości. Osoby chcące w pełni zadbać o spód auta mogą zdecydować się na nowoczesny zabieg, jakim jest biteksowanie podwozia.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Dlaczego warto zdecydować się na konserwacje podwozia?

Zabezpieczanie podwozia w nowych oraz używanych samochodach to świetne rozwiązanie dla osób zainteresowanych sprzedażą. Oferty tego typu cieszą się większą popularnością na portalach aukcyjnych, ponieważ jest to doskonały argument w trakcie nieuniknionych negocjacji cenowych. Odpowiednia konserwacja podłogi samochodu pozwala zminimalizować spadek wartości oraz w dłuższej perspektywie czasowej zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Zabezpieczenie podwozia

Wiele osób może zastanawiać się jak przebiega i na czym polega zabezpieczanie podwozi samochodowych.. Fachowcy i specjaliści świadczący takie usługi wykorzystują specjalistyczny sprzęt oraz odpowiednie preparaty konserwujące, które chronią spód pojazdu przed zanieczyszczeniami oraz korozją. Konserwacje podwozia powinno się rozpocząć od dokładnego wyczyszczenia podwozia, przykładowo przy pomocy myjki ciśnieniowej. Dopiero po pozbyciu się śladów oleju, brudu, kurzu, błota i ognisk rdzy można przystąpić do zasadniczego zlecenia.

Biteksowanie podwozia

Usługa konserwacji podwozia czyli np. biteksowanie podwozia wymaga odpowiedniego sprzętu i przygotowania. Przed przystąpieniem do prac fachowiec powinien zdemontować wszystkie niepotrzebne elementy, aby uniknąć sytuacji, w której zostaną one przypadkiem uszkodzone. Specjalista powinien zwrócić też szczególną uwagę na obszary, które mogą nagrzewać się w trakcie jazdy (np. wydech).

Co jeśli konserwacja do podwozia jest wyczuwalna w zapachu w trakcie jazdy?

Niechlujnie wykonana konserwacja podwozia objawiać się może wystąpieniem nieprzyjemnego zapachu spalenizny. Dzieje się tak najczęściej w sytuacji, kiedy preparaty chemiczne zostały nałożone na układ wydechowy i niestety niewiele można już w takiej sytuacji zaradzić.

Samodzielna konserwacja podwozia – czy to możliwe?

Zlecenie takiego zabiegu jest o wiele prostszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ wymaga ono odpowiednio wentylowanego pomieszczenia wyposażonego w elektryczny podnośnik lub kanał diagnostyczny

Impregnacja podwozia – konserwacja do podwozia

Impregnacja podwozia samochodu to usługa ciesząca się ogromną popularnością wśród kierowców w ostatnich latach. Zabiegi te podobnie jak biteksowanie pozwalają ochronić spód auta przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgocią. Impregnacja podwozia polega na nakładaniu przy pomocy pędzla lub pistoletu warstwy ochronnej preparatu, który najczęściej ma właściwości podobne do wosku lub gumy.

Konserwacja nadwozia

Odpowiednie zadbanie o spód auto to zaledwie połowa sukcesu, ponieważ niezabezpieczone nadwozie może szybko utracić swoje walory estetyczne.

Ile kosztuje konserwacja podwozia ?

Jeśli chodzi o usługę taką jak konserwacja podwozia, koszty są dość różnorodne, ponieważ zależą od wielu indywidualnych czynników. Najważniejszym jest oczywiście stan samochodu. Niekiedy pojazd wymaga tylko zeszlifowania swojego określonego fragmentu, a później odpowiedniego zabezpieczenia obrobionej powierzchni, a innym razem np. wspawanie nowego arkusza blachy jest elementem, który musi uwzględniać konserwacja podwozia. Cena w tym drugim przypadku będzie oczywiście istotnie wyższa.

Największy wpływ na koszt konserwacji podwozia w następnej kolejności (po stanie samego auta) ma doświadczenie i profesjonalizm warsztatu realizującego zlecenie, a także jakość stosowanych środków zabezpieczających. Tutaj sprawa ponownie jest mocno indywidualna, ale finalnie można przyjąć, że w kwestii takiej jak konserwacja podwozia koszt całkowity zamknie się w zakresie od 500 do 900 zł, o ile nie będzie uwzględniać zaawansowanych prac blacharskich.

Niezależnie od konkretnych kwot, możesz mieć pewność, że w serwisie zleceniomat.pl znajdziesz specjalistów oferujących jedne z najniższych cen na rynku, którzy jednocześnie zachowują w ramach realizowanych przez siebie zleceń wysoką jakość.

Najczęściej zadawane pytania do konserwacji podwozia:

 • Ile zapłacę za usługę konserwacji podwozia ?

  Koszt konserwacji podwozia zależy od cenników usług lokalnych specjalistów. Korzystając z przygotowanych w naszym serwisie kalkulatorów można poznać całkowity koszt konserwacji podwozia lub poszczególne składowe zlecenia. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące konserwacji podwozia nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń z wybranym fachowcem.

 • Jak znaleźć dobrego wykonawcę w kategorii konserwację podwozia ?

  Wśród fachowców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie o konserwację podwozia , wybierz tego który przedstawi najlepsze dotychczasowe realizacje konserwacji podwozia lub ma najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Jak działa Zleceniomat?

  Nasz serwis kojarzy (agreguje) Zleceniodawców którzy chcą zlecić wykonanie interesującej ich usługi z najlepszymi fachowcami w okolicy, którzy tą usługę/ zlecenie wykonają.

 • Jak mam się zarejestrować na Zleceniomacie i wybrać wykonawcę?

  Nie jest konieczna rejestracja czy zakładanie konta w serwisie zleceniomat.pl.
  Wystarczy jedynie złożyć zlecenie konserwacji podwozia , by w kilka minut po jego utworzeniu otrzymać email, który pozwoli Ci zalogować się na konto utworzone dla Ciebie, a na nim uzyskasz dane Wykonawców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie na konserwację podwozia

 • Jak mogę cofnąć wysłane zapytanie?

  Cofnięcie zapytania na konserwację podwozia jest możliwe przez wysłanie maila z prośbą o jego usuniecie na adres: kontakt@zleceniomat.pl., istnieje również możliwość samodzielnego zakończenia aktywności zapytania, poprzez kliknięcie przycisku Zakończ w zakładce Moje wyceny.

logo
Loading...
 • Ilość szt.
  - +

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz