Montaż okien i drzwi

Montaż okien i drzwi

Lokalizacja:

1924 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Wymiana i zamontowanie nowych okien i drzwi znacząco poprawia utrzymanie komfortu cieplnego i akustycznego w domu. Warto więc zdecydować się na to, gdy z mieszkania ucieka za dużo ciepłego powietrza lub dociera nadmiar uciążliwych dźwięków z zewnątrz. Oczywiście nawet najlepsze produkty nie spełnią oczekiwań, jeśli nie zostaną prawidłowo osadzone w ścianie. Dlatego montaż okien i drzwi lepiej powierzyć prawdziwym specjalistom. Można ich znaleźć za pomocą naszego serwisu.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Na czym polega montaż okna ?

Każdy fachowiec doskonale wie, że montaż musi rozpocząć się od pobrania wymiarów. Odbywa się to po wyrównaniu podłoża przy użyciu taśmy mierniczej oraz poziomicy. Montaż okna musi brać pod uwagę wahania temperatur, więc rozmiar powinien być nieco mniejszy od ościeża.

Następnym krokiem jest oczyszczenie podłoża. Ten etap często jest pomijany przez niedoświadczonych wykonawców. A ma on ogromny wpływ na jakość montażu okna PCV. Trzeba bowiem pamiętać, że pozostawione zanieczyszczenia m.in. wchłaniają wilgoć, która następnie przedostaje się do pomieszczenia.

Dopiero teraz można przystąpić do dostosowania ramy, wykonania otworów na dyble, ustawienia klocków i klinów montażowych, wypoziomowania ramy, wstawienia ościeżnicy i wreszcie izolacji całości. Jak więc widać, wstawianie okien nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. I właśnie dlatego potrzeba znających się na rzeczy fachowców.

Montaż okien PCV ciepły czy standardowy ?

Ostatnio coraz większą popularność zyskuje montaż warstwowy okien, nazywany zazwyczaj ciepłym. To alternatywa dla standardowego osadzania okien w ścianie. Czym się różni? Przede wszystkim użyciem pianki termoizolacyjnej PUR i zabezpieczeniu jej taśmą paroprzepuszczalną (na zewnątrz) oraz paroszczelną (od wewnątrz). Tego typu montaż okna nie tylko chroni przed wilgocią powodującą pojawienie się grzybów lub pleśni, ale też eliminuje mostki termiczne, które w dużej mierze odpowiadają za ubytki ciepła. W efekcie można zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet kilkadziesiąt procent w skali każdego miesiąca. Co więcej, dźwiękoszczelność również zostaje polepszona, a to ma ogromne znaczenie dla budynków znajdujących się przy ruchliwych ulicach.

Ciepłym montażem mogą zająć się profesjonaliści, którzy doskonale znają sztukę budowlaną. I to właśnie im należy powierzyć to zadanie.

Wymiana okien – kiedy się zdecydować ?

Jeśli chodzi o budowę domu, to montaż okien powinien odbywać się po postawieniu ścian i zamontowaniu pokrycia dachowego, a jeszcze przed nakładaniem tynków (wewnętrznych i zewnętrznych). Pod tym względem sprawa jest prosta. A kiedy powinna nastąpić wymiana okien? Najczęściej tego typu prace są przeprowadzane wiosną i latem, gdy istnieją ku temu optymalne warunki. Jednak profesjonaliści zdają sobie sprawę z tego. że wstawianie okien może okazać się niezbędne także o innej porze roku. Dlatego podejmą się zadania nawet późną jesienią i zimą. Warunek jest jeden: temperatura nie może spaść poniżej -10℃. Poza tym fachowcy dysponują wszelkimi narzędziami i mają odpowiednie umiejętności do tego, aby prawidłowo osadzić okna w ścianie.

Komu powierzyć wstawianie okien ?

Znalezienie wykonawcy nie musi być trudne i czasochłonne. Nasz serwis powstał z myślą o tym, aby montaż okien PCV nie sprawiał żadnych problemów nawet na etapie poszukiwania fachowców. Po utworzeniu zlecenia na Twoją skrzynkę mailową trafią oferty od profesjonalistów, którzy chcą podjąć się danego zadania. To zweryfikowane i uznane w branży firmy, które zyskały nieposzlakowaną opinię.

Ile kosztuje montaż okna ?

Cena jest jednym z najważniejszych czynników podczas wyboru fachowca. Potrafi się ona znacząco różnić w zależności od firmy. Jak więc zyskać pewność, że nie przepłaca się za usługę? W tym celu nasz Zleceniomat również nie zawiedzie. Wysyłane do zleceniodawcy oferty realizacji zawsze zawierają indywidualnie dostosowany cennik. Firma wskazuje w nim konkretnie, ile kosztuje wymiana okien. Dzięki temu użytkownicy naszego serwisu mogą w bardzo łatwy oraz szybki sposób porównać ze sobą fachowców w kontekście cen. I wybrać taką ofertę, która spełni oczekiwania finansowe.

Ile kosztuje montaż drzwi ?

Koszt montażu drzwi zależy od wielu czynników. Przeważnie trzeba liczyć się z większym wydatkiem w przypadku montażu drzwi zewnętrznych, niż wewnętrznych. Dużo zależy także od specyfikacji wybranego modelu. Cena montażu drzwi przeciwpożarowych lub antywłamaniowych odpowiednio wzrasta w porównaniu z produktami bez takich funkcji. Ponadto koszt montażu drzwi z ościeżnicą to dużo większy wydatek, niż założenie samego skrzydła na już istniejącą ramę. Kolejna kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę ustalając budżet, to ilość drzwi do montażu. Wówczas koszty się sumują, choć niektórzy monterzy w takim przypadku oferują zniżki na każdą kolejną sztukę. Tak naprawdę to, ile kosztuje wstawienie drzwi, zależy w dużym stopniu od danej ekipy remontowej.

W naszym katalogu znajdziesz wiele firm oferujących taką usługę. Przed nawiązaniem współpracy, warto porównać, ile kosztuje montaż drzwi przez konkretnych specjalistów, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję. Z reguły w przypadku takiej usługi, jak montaż drzwi cena waha się od 200 do 500 zł.

Wymiana drzwi wewnętrznych i zewnętrznych

Samodzielna wymiana drzwi może okazać się problematyczna, szczególnie jeśli wiąże się również z wymianą futryn. Zlecenie montażu specjalistom pozwala poczuć się znacznie pewniej; w dłuższej perspektywie wiąże się także ze znacznymi oszczędnościami. Dokonując osadzenia drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych, kluczową sprawą pozostaje wykonanie precyzyjnych pomiarów. Od jakości montażu zależy eliminacja przyszłych problemów, takich jak samoczynne otwieranie lub brak możliwości całkowitego domknięcia. Ościeżnica musi zachowywać idealnie proste kąty, co także ma swój finał na etapie montażu. Specjalista wymieniający drzwi dba o cały proces instalacji nowych ościeżnic i samych drzwi, gwarantując wieloletnie bezproblemowe użytkowanie.

Fachowców w tym zakresie nie brakuje, dlatego zachęcamy do skorzystania ze Zleceniomatu, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Najczęściej zadawane pytania do montażu okien i drzwi:

 • Ile zapłacę za usługę montażu okien i drzwi ?

  Cena montażu okien i drzwi bywa zależna od cen poszczególnych fachowców. Usługa montaż okien i drzwi najczęściej rozliczana jest za wykonanie całości, ale fachowcy podają również cenę wykonania pojedynczej sztuki. Reasumując rozliczenie końcowe za montaż okien i drzwi będzie ustalone w trakcie tradycyjnych negocjacji z wykonawcą jeszcze przed rozpoczęciem prac oraz zapisane w umowie.

 • Czym powinienem kierować się przy wyborze wykonawcy w kategorii montaż okien i drzwi ?

  Spośród specjalistów, którzy złożyli oferty do Twojego zlecenia na montaż okien i drzwi możesz wybrać tego z interesującymi Cię realizacjami montażu okien i drzwi lub mającego najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Jak szybko otrzymam odpowiedź od wykonawcy?

  Jedynie w naszym serwisie w kilka minut od złożenia zlecenia na montaż okien i drzwiotrzymujesz gotową wycenę i to jednocześnie od wielu Wykonawców.

 • Jak szybko wykonawcy zobaczą moje zapytanie?

  Wykonawcy w serwisie zleceniomat.pl otrzymują zlecenie na montaż okien i drzwi bezpośrednio po jego złożeniu przez zleceniodawcę, a dzięki utworzonym na naszej stronie cennikom, oferty w ich imieniu wysyłamy w parę minut.

 • Jak działa Zleceniomat?

  Nasz serwis kojarzy (agreguje) Zleceniodawców którzy chcą zlecić wykonanie interesującej ich usługi z najlepszymi fachowcami w okolicy, którzy tą usługę/ zlecenie wykonają.

logo
Loading...

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz