Montaż okien

Montaż okien

Lokalizacja:

951 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Serwis zleceniomat.pl zapewnia profesjonalny montaż okna

Istnieje szereg powodów, dla których montaż okna powinien być wykonywany z najwyższą starannością. Najbardziej podstawowym z nich są oczywiście kwestie izolacji termicznej oraz akustycznej bezpośrednio związane z komfortem przebywania w pomieszczeniach. Nieumiejętna wymiana lub wstawianie okien pociąga za sobą duże ryzyko powstania nieszczelności, za pośrednictwem których do wnętrza budynku będzie dostawać się chłodne powietrze, a w szczególnie skrajnych sytuacjach nawet wilgoć przeciekająca przez elewację podczas silnych opadów atmosferycznych.

Ponadto fachowy oraz szczelny montaż okien ma duży wpływ również na walory estetyczne obiektu. Pod tym względem okna stanowią bowiem niejako wizytówkę domu, wzbogacającą jego ogólną prezencję wtedy, gdy zainstalowano je prawidłowo albo ją upośledzającą, jeśli usługa nie zostanie wykonana z należytą starannością.

Z uwagi na wymienione wyżej czynniki oraz fakt, że w naszym serwisie dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym odbiorcom dostęp do oferty wysokiej jakości. Zleceniomat.pl grupuje w ramach siebie najlepszych specjalistów w branży, dysponujących wieloletnim doświadczeniem, rzetelną wiedzą oraz odpowiednim zapleczem technicznym. Przeczytaj udostępnione poniżej informacje, jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Wymiana lub wstawianie okien – kiedy jest konieczne i jak wykonać to prawidłowo?

W przypadku nowo powstających budynków montaż okien jest oczywiście jednym ze standardowych etapów realizacji inwestycji, jednak jeśli chodzi o nieruchomości już istniejące, sprawa nie jest równie oczywista, przez co ich właściciele często nadmiernie długo zwlekają z ich wymianą. Jeżeli Ty również masz wątpliwości w kwestii konieczności wymiany okien na nowe, poniżej zamieszczamy listę najważniejszych ku temu przesłanek:

– od strony okien dostaje się do pomieszczeń silnie wyczuwalny chłód,

– w okolicach otworu okiennego – na skutek jego nieszczelności – gromadzi się woda,

– wcześniejszy montaż okna przebiegał nieprawidłowo, co można poznać przede wszystkim po pęknięciach w obrębie otaczającego go tynku oraz po nieszczelności termicznej,

– nastąpiło uszkodzenie mechaniczne okien, którego naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna.

W kwestii takiej jak prawidłowy montaż okien szczegółowy przebieg usługi uzależniony jest od specyfiki konkretnego zlecenia, tj. w szczególności od rodzaju materiału ściany, a także jej warstwowości. W każdym przypadku do tych zmiennych należy dobrać odpowiednie okucia okienne oraz systemu mocujące. Instalacja okna bowiem może być zrealizowana nie tylko w ramach typowej ściany. Oprócz tego wyróżnia się np. montaż okien w płycie warstwowej, w dachu czy nawet montaż okien w ociepleniu.

Jeśli chodzi o najbardziej typowy przypadek, czyli montaż okien PCV w konwencjonalnej murowanej ścianie, fachowiec rozpoczyna tę procedurę najczęściej od oczyszczenia otworu okiennego. Następnie umieszcza w nim okno oraz unieruchamia je za pośrednictwem odpowiednich klinów. W dalszym etapie przechodzi do zainstalowania ościeżnicy, a na końcu – pomiędzy ścianą a oknem – wykonuje odpowiednią izolację.

Montaż okien PCV, drewnianych lub aluminiowych bezpośrednio w ociepleniu – jak to działa?

Ciekawym przypadkiem, o którym wspomnieliśmy wcześniej, jest montaż okien w warstwie ocieplenia. Współcześnie grubość izolacji cieplnej nierzadko przekracza nawet 20 cm, co umożliwia usytuowanie okna niejako na zewnątrz względem właściwej ściany, czyli właśnie w samym ociepleniu. Rozwiązanie takie – gdy za jego wdrożenie odpowiada specjalista – pozwala efektywnie przeciwdziałać powstawaniu mostków termicznych oraz redukuje straty ciepła. Dodatkowo pozwala także uzyskać zwiększoną przestrzeń parapetu oraz oryginalny, atrakcyjny wygląd budynku, w ramach którego okna nie są nienaturalnie głęboko osadzone względem elewacji.

Bez względu na to, czy interesuje Cię montaż okien plastikowych w warstwie izolacyjnej, czy też instalacja ich dowolnych odpowiedników w ramach płyty warstwowej, dachu lub konwencjonalnej ściany, zgrupowani przez nas fachowcy pozwolą Ci na uzyskanie w pełni satysfakcjonujących rezultatów w tym zakresie. Złóż zlecenie za pośrednictwem naszego serwisu, aby jeszcze dziś przekonać się, że nasza oferta udostępnia wiele lukratywnych propozycji, które składają profesjonalni i posiadający wieloletnie doświadczenie specjaliści.

Ile kosztuje wstawienie okna?

Już na samym początku warto wiedzieć, że typowa wycena zlecenia zawiera wszystkie niezbędne do jego wykonania prace. Jeśli chodzi o montaż okien cena zawiera więc m.in. pomiary, robociznę oraz dodatkowe czynności wymagane przez konstrukcję. A więc ile kosztuje wstawienie okna w swojej podstawowej wersji? Należy przygotować się na wydatek rzędu 30-100 zł za metr bieżący w przypadku PVC. Inne materiały mogą być znacząco droższe.

A ile kosztuje montaż okna energooszczędnego?

Tak zwany ciepły montaż zwiększa cenę wykonania o około 100-150 zł. Jest to związane z wykorzystywaną technologią. Jednak koszt wstawienia okna w ten sposób szybko się zwraca poprzez ograniczenie wydatków na ogrzewanie domu.

Warto też pamiętać, że cennik montażu okien różni się w zależności od wykonawcy oraz regionu, w którym oferowana jest usługa. Dla przykładu prace będą droższe w dużym mieście na Dolnym Śląsku, a tańsze w niewielkim miasteczku koło Rzeszowa. Oczywiście różnice występują również pomiędzy przedsiębiorstwami, dlatego warto przejrzeć oferty za pomocą Zleceniomatu.

Najczęściej zadawane pytania do montażu okien:

 • Cena montażu okien ?

  Koszt montażu okien zależy od cenników usług lokalnych specjalistów. Korzystając z przygotowanych w naszym serwisie kalkulatorów można poznać całkowity koszt montażu okien lub poszczególne składowe zlecenia. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące wstawienia okien nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń z wybranym fachowcem.

 • Czym powinienem kierować się przy wyborze wykonawcy w kategorii montaż okien ?

  Spośród specjalistów, którzy złożyli oferty do Twojego zlecenia na montaż okien możesz wybrać tego z interesującymi Cię realizacjami montażu okien lub mającego najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Jak mogę skontaktować się z Zespołem Obsługi?

  Kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy na kilka sposobów:
  - mailowo pisząc na adres: kontakt@zleceniomat.pl
  - telefonicznie, dzwoniąc na numer telefonu: +48 799 939 300.

 • Jak mam się zarejestrować na Zleceniomacie i wybrać wykonawcę?

  Nie musisz się rejestrować w naszym serwisie, jedynie co należy zrobić by wybrać Wykonawcę to złożyć zlecenie montażu okien .
  W kilka minut po utworzeniu zlecenia na montaż okien, otrzymasz e mail, który pomoże Ci zalogować się na konto utworzone dla Ciebie, a na nim pozyskasz dane Wykonawców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie.

 • Jak mogę skorzystać ze Zleceniomatu?

  Nasz serwis kojarzy (agreguje) Zleceniodawców którzy chcą zlecić wykonanie interesującej ich usługi z najlepszymi fachowcami w okolicy, którzy tą usługę/ zlecenie wykonają.

logo
Loading...

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz