Naprawa silnika

Naprawa silnika

Lokalizacja:

237 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Od czego zacząć generalny remont silnika?

Fachowcy, dla których naprawa silnika samochodowego stanowi główne źródło utrzymania cieszą się ogromną popularnością. Odpowiednie zaplanowanie prac oraz precyzyjne zdiagnozowanie potencjalnych usterek pozwala zoptymalizować koszty, dzięki czemu łatwiej jest zrealizować zlecenie. Warto upewnić się, czy naprawa główna silnika nie jest droższa niż kupno używanej jednostki napędowej. Remont silnika samochodowego to temat, w którym najlepiej doradzi kompetentny specjalista. Szukanie informacji na własną rękę może łatwo stać się przyczyną dodatkowych kosztów i usterek.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Renowacja silnika cena — jakie usługi można wyróżnić?

Renowacja to, innymi słowy, odnowienie albo odświeżenie, które ma na celu przywrócenie silnika do niemalże fabrycznego stanu. Zabiegi takie pozwalają odzyskać utracone z biegiem czasu konie mechaniczne, co pozwala precyzyjniej manewrować autem. Naprawa silnika dotyczyć może następujących części i układów:

– rozrząd,

– układ chłodzenia,

– układ zasilania,

– blok silnika,

– głowica,

– układ korbowy,

– instalacje gazowe.

Jakie zalety ma regeneracja silnika samochodowego?

Renowacja silnika samochodowego to świetny sposób na przedłużenie żywotności auta lub zwiększenie wartości pojazdu. Wysoki przebieg może odstraszyć wielu potencjalnych kupców zwłaszcza w przypadku starszych samochodów. Renowacja silnika to doskonały argument w negocjacjach sprzedażowych, które są nieodłącznym elementem odsprzedaży auta.

Naprawa i regeneracja silników spalinowych – Co potwierdzą specjaliści od naprawy silnika?

Silniki spalinowe w przeciwieństwie do elektrycznych charakteryzują się znacznie większą awaryjnością. Wynika to z ilości części oraz sposobu działania, który po prostu jest znacznie bardziej skomplikowany niż w przypadku elektrycznych jednostek. Większa ilość elementów, które pracować muszą w ekstremalnych warunkach temperaturowych i ciśnieniowych, przyczynia się do wzrostu ilości potencjalnych usterek silników spalinowych.

Niezależnie od zastosowanych przez producenta rozwiązań technologicznych każdy samochód wymaga regularnej wymiany filtrów przeciwpyłowych, powietrza, paliwa, oleju oraz płynów hamulcowych i chłodniczych.

Remont silnika – jakie usługi mogą wchodzić w zakres oferty?

– W zależności od przypadku remont silnika może obejmować wiele różnych etapów. Ich zasadność jest uzależniona od rodzaju usterek. Wśród nich znajdziemy:

- serwis wału korbowego i wałków rozrządu,

- regeneracja bloku silnika,

- przywrócenie użyteczności głowicy,

- zamontowanie nowych tłoków, pierścieni tłokowych, panewek, prowadnic i zaworów,

- wymiana uszczelek,

- wymiana na nowe śrub znajdujących się przy głowicy silnika,

- całkowity serwis rozrządu – zmiana paska lub łańcucha i osprzętu (koła zębate i pasowe, ślizgi, napinacze),

- regeneracja lub wymiana pompy oleju,

- zadbanie o nowy pasek wieloklinowy,

- kompleksowa wymiana oleju silnikowego, filtrów powietrza i oleju, a także samego oleju silnikowego,

- kupno nowych poduszek silnika,

- montaż jednostki napędowej.

Oprócz wymienionych zadań, możemy uzupełnić remont silnika o inne działania np. o wymianę koła zamachowego lub świec zapłonowych. Jednak konieczność wykonania kolejnych czynności zawsze warto skonsultować z doświadczonym mechanikiem.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania ze Zleceniomatu w celu otrzymania dopasowanej do potrzeb oferty.

Ile kosztuje naprawa silnika?

Czeka Cię remont silnika, ale nie chcesz przepłacać? Nie masz pojęcia, ile pieniędzy szykować na kapitalną naprawę jednostki napędowej? Dzięki kalkulatorom dostępnym na Zleceniomat.pl szybko i dokładnie wyliczysz koszt naprawy silnika w Twoim samochodzie. W przypadku zaawansowanych usług, do których zawsze zaliczana jest naprawa silnika cena uzależniona jest od kilku aspektów, takich jak:

– marka i model samochodu,

– zakres prac do wykonania,

– dostępność części zamiennych,

– aktualny cennik robocizny w danym regionie.

Naprawa silnika koszt – skorzystaj z kalkulatora na Zleceniomat.pl

Jeśli chodzi o taką usługę, jak naprawa silnika koszty łączne mogą zawierać się w przedziale 50 zł do nawet ponad 10000 zł. Dokładną cenę w przypadku Twojego auta oraz zakresu naprawy poznasz po skorzystaniu z naszego kalkulatora. Sprawdź wycenę, a następnie opublikuj zlecenie w serwisie. Na Twoje ogłoszenie odpowiedzą najlepsi fachowcy z okolicy, którzy stworzą dla Ciebie specjalne, spersonalizowane oferty z dokładnymi cenami. Dowiedz się, ile kosztuje naprawa silnika i sam wybierz wykonawcę, któremu powierzysz remont!

Najczęściej zadawane pytania do naprawy silnika:

 • Ile kosztuje naprawę silnika

  Koszt za naprawę silnika bywa uzależniona od cen usług poszczególnych fachowców. Korzystając z przygotowanych w naszym serwisie kalkulatorów można poznać całkowity koszt naprawy silnika lub poszczególne składowe zlecenia. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące naprawy silnika nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń fachowcem.

 • Czym powinienem kierować się przy wyborze wykonawcy w kategorii naprawę silnika ?

  Spośród specjalistów, którzy złożyli oferty do Twojego zlecenia na naprawę silnika możesz wybrać tego z interesującymi Cię realizacjami naprawy silnika lub mającego najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Ile kosztuje korzystanie ze Zleceniomatu?

  Złożenie zlecenia naprawę silnika  w serwisie zleceniomat.pl nie wiąże się z ponoszeniem żadnych kosztów zarówno przez Zleceniodawców jak i Wykonawców.

 • W jaki sposób mogę zarejestrować się na Zleceniomacie i wybrać wykonawcę?

  Nie musisz się rejestrować w naszym serwisie, jedynie co należy zrobić by wybrać wykonawcę to złożyć zlecenie naprawy silnika.
  W kilka minut po utworzeniu zlecenia na naprawę silnika, otrzymasz e mail, który pomoże Ci zalogować się na konto utworzone dla Ciebie, a na nim pozyskasz dane Wykonawców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie.

 • Jak szybko wykonawcy zobaczą moje zapytanie?

  Zapytanie złożone przez użytkownika po przejściu krótkiej ścieżki kalkulatora naprawę silnika lub Katalogu usług umieszczonego w stopce strony trafi do Wykonawcy niezwłocznie, a odpowiedź z ofertami otrzymasz w kilka minut.

logo
Loading...
 • Ilość szt.
  - +

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz