Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodów

Lokalizacja:

503 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Projektowanie ogrodów

Zleceniomat to odpowiednie miejsce dla osób poszukujących projektanta ogrodów. Serwis gromadzi oferty fachowców zajmujących się zakładaniem oraz realizacją ogrodów. Nie brakuje w nim też ogłoszeń specjalistów architektury zieleni. Wystarczy uzupełnić formularz, aby uzyskać dostęp do ekip z dużym doświadczeniem w projektowaniu dowolnych przestrzeni, począwszy od niewielkich ogródków, a skończywszy na okazałych posesjach. Zapraszamy do skorzystania z ich oferty.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Projekt małego ogrodu

Może się wydawać, że ograniczony metraż nie daje zbyt wielu możliwości aranżacji, niemniej nawet mały, ale zadbany teren potrafi zachwycić. Podstawa to starannie przemyślany projekt ogrodu. Aby być zadowolonym z efektu, właściciele kameralnej przestrzeni wokół domu powinni dobrze wybrać specjalistę. Fachowiec skupi się na zaprojektowaniu powierzchni tak, aby uniknąć wrażenia ciasnoty oraz chaosu. Dobierze najlepsze rośliny, a także umiejętnie zaplanuje ich rozmieszczenie, biorąc pod uwagę m.in. wymagania gatunku, właściwości gleby czy nasłonecznienie.

W zależności od budżetu zleceniodawcy, jego oczekiwań oraz możliwości samego terenu projekt małego ogrodu może zakładać kosmetyczne zmiany albo pełną przebudowę. Niewielki ogródek może być optycznie powiększony za sprawą odpowiedniej ekspozycji roślin, np. piętrowego obsadzenia ich przy podwyższonych obrzeżach wokół trawnika. Projektant ogrodów dysponuje wiedzą o sposobach wykorzystywania perspektywy czy materiałów wizualnie powiększających teren (np. elementy małej architektury, jasny żwir zamiast ciemnego itd.).

Kameralne przestrzenie nierzadko wymagają od zleceniobiorców więcej starań niż rozległe tereny. Dlatego tak ważne, aby realizacji zlecenia podjęła się odpowiednia osoba.

Projekt dużego ogrodu

Dużą grupę reklamujących swoje usługi w serwisie stanowią profesjonaliści zajmujący się projektami ogrodów o większej powierzchni. Okazały teren nie tylko wygląda atrakcyjnie, upiększając posesję. W ciepłe miesiące odgrywa rolę strefy wypoczynkowej dla całej rodziny. Projektowanie ogrodów o większych wymiarach przynosi zleceniobiorcom wielką satysfakcję. W odróżnieniu od niedużych, przestronne ogrody nie ograniczają fachowców, nie zmuszają do rezygnacji z konkretnego stylu, elementów małej architektury czy ulubionych roślin. Utalentowany specjalista bez trudu zmieni przestrzeń w funkcjonalny teren podzielony na kilka obszarów.

Przygotowując projekt dużego ogrodu, wykonawca stara się, aby zieleń pasowała do zabudowań. Przykładowo, wokół domu w stylu angielskim zaplanuje bujne rabaty pełne bylin oraz roślin jednorocznych, kwietne łąki, dzikie pnącza czy piętrowe nasadzenia. Z kolei w nowoczesnym ogrodzie znajdzie miejsce dla prostych mebli czy kamiennych rzeźb. Dzięki temu posesja będzie wyglądać niezwykle korzystnie jako spójna, przemyślana kompozycja dopasowana do stylistyki domu. Projekty ogrodów nowoczesnych mogą być surowe, minimalistyczne lub wysmakowane. To propozycje dla osób chcących stworzyć wokół domu strefę dopracowaną pod każdym względem, harmonijną, ale współczesną.

Projekt ogrodu przed domem

W serwisie można znaleźć fachowców, dla których projektowanie ogrodów to praca, ale przede wszystkim pasja. Bez problemu zrealizują wizję zleceniodawcy, mogą również podzielić się swoją wiedzą oraz zasugerować lepsze rozwiązanie. Pozwala im na to doświadczenie w aranżacji terenów zielonych, znajomość właściwości różnych typów gleby oraz potrzeb określonych gatunków roślin czy krzewów.

Jeżeli chodzi o projekty ogrodów przydomowych, kompetentny architekt dołoży wszelkich starań, aby przestrzeń wokół domu była wizytówką jego mieszkańców. Wykorzysta swoje umiejętności w celu zaplanowania obszaru, który ma stanowić swego rodzaju przedłużenie domu. Ogród powinien nawiązywać do charakteru budynku, podobnie jak ogrodzenie. Specjaliści pracujący nad projektem przydomowej przestrzeni mogą zasugerować rodzaj ogrodzenia, gdy jeszcze go nie ma albo zmianę (jeżeli istnieje taka możliwość). Przykładowo, tradycyjna zabudowa będzie dobrze wyglądać z prostym ogrodzeniem z pionowych kształtowników, a nowoczesna – z płotem ze zgeometryzowanych przęseł. Projekt ogrodu przed domem z dopasowanym ogrodzeniem dla wielu projektantów będzie łatwiejszy do realizacji.

Projekty ogrodów nowoczesnych

Współcześnie dużą grupę klientów stanowią osoby chcące zamówić projekt ogrodu nowoczesnego. W serwisie znajdują się liczne ogłoszenia specjalistów skupiających się właśnie na takich zleceniach. Kierują swoją ofertę do miłośników minimalizmu oraz prostoty, podążających za trendami. Usługa tego rodzaju może być realizowana na dowolnym terenie, ale najczęściej wybierają ją posiadacze niewielkich ogródków. Nowoczesny styl prezentuje się atrakcyjnie w mniejszych ogrodach miejskich, ponadto zdaje egzamin w szeregowcach. Poza niewątpliwym pięknym wyglądem, do zalet nowoczesnych ogrodów zalicza się optyczne powiększenie przestrzeni.

Ludzie, których interesują projekty ogrodów w nowoczesnym stylu, to nierzadko osoby zapracowane, niemające czasu na zajmowanie się dużą liczbą roślin czy drzew. Jednocześnie pragną mieć przy domu zadbaną przestrzeń, która pełni funkcję ozdoby oraz przyciąga wzrok przechodniów. Fachowcy, którzy otrzymają propozycję zagospodarowania przestrzeni w nowoczesny sposób, dopilnują, aby odpowiadała aktualnym trendom.

Na portalu Zleceniomat można wystawić zlecenie na projekt dowolnego ogrodu: nowoczesnego, klasycznego, wiejskiego, prowansalskiego oraz każdego innego. Można też przeglądnąć realizacje projektów ogrodów publikowane w wizytówkach fachowców świadczących swoje usługi w danej lokalizacji. Ich oferta obejmuje szeroki zakres działań, od samego projektu, po zakładanie czy pielęgnację ogrodów. Opinie wystawione w serwisie to wiarygodne oceny klientów, którzy zdecydowali się na nawiązanie współpracy z daną firmą.

Aby skorzystać z portalu, wystarczy złożyć zlecenie na projekt ogrodu. Po zgłoszeniu się chętnych, zleceniodawca może przejrzeć wszystkie oferty. W kolejnym kroku podejmuje decyzję, któremu z fachowców powierzy wykonanie zadania. Następnie zawiera z nim umowę, w której obie strony ustalają warunki dalszych działań.

Ile kosztuje projekt ogrodu?

Dla wielu osób przydomowy ogród w okresie wiosny i lata staje się miejscem, które sprzyja odprężeniu oraz spotkaniom z bliskimi. Dlatego też stworzenie przemyślanego projektu pozwala na funkcjonalne zagospodarowanie całej przestrzeni oraz na uzyskanie miejsca, które pozwoli na łatwe zrelaksowanie się po dniu pełnym wyzwań. Co więcej, odpowiednio zaprojektowany ogród może również stać się wyjątkową przestrzenią do wykonywania pracy zdalnej, która nie wymaga wykorzystania wielu różnych sprzętów. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług doświadczonych i utalentowanych projektantów, którzy pomagają w skutecznym przeniesieniu do rzeczywistości różnych wizji domowników związanych z końcowym wyglądem ogrodu. Z tego powodu warto dowiedzieć się, ile kosztuje projekt ogrodu i co sprawia, że okazuje się opłacalną inwestycją?

Zastanawiając się, ile kosztuje zaprojektowanie ogrodu, trzeba między innymi zwrócić uwagę na fakt, że wiele zależy od jego metrażu oraz ewentualnej liczbie poprawek, które chcemy wliczyć w cenę. Dzieje się tak, ponieważ wycena bardzo często obejmuje stworzenie wstępnego projektu oraz 2-3 poprawki w zależności od danego projektanta. Warto również pamiętać, że jeśli chodzi o projekt ogrodu, cena zmienia się także za sprawą doświadczenia i wykształcenia projektanta oraz lokalizacji nieruchomości. Zazwyczaj koszty w dużych miastach lub ich okolicach są większe niż w przypadku mniejszych i słabiej zaludnionych miejscowości. Dlatego też dla takiej inwestycji jak projekt ogrodu cena za m2 waha się najczęściej od 2 zł do nawet 3,5 czy 4 zł.

Ponadto w przypadku takiego wydatku jak projekt ogrodu, koszt jest również wynikiem zakresu prac projektanta. Inwestorzy mogą zdecydować się zarówno na zakup samego projektu, jak i na jego stworzenie oraz późniejszą realizację. Wówczas projektant nadzoruje zakup poszczególnych roślin i ich odpowiednie posadzenie w ogrodzie. W efekcie realizacja całego projektu nie zajmuje inwestorom zbyt wiele czasu ani nerwów, co pozwala skupić się na spędzeniu czasu z bliskimi lub na poradzeniu sobie z innymi wyzwaniami.

Najczęściej zadawane pytania do projektowania ogrodów:

 • Ile zapłacę za usługę projektowania ogrodów ?

  Koszt za projektowanie ogrodów bywa uzależniona od cen usług poszczególnych fachowców. Korzystając z przygotowanych w naszym serwisie kalkulatorów można poznać całkowity koszt projektowania ogrodów lub poszczególne składowe zlecenia. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące projektowania ogrodów nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń fachowcem.

 • Na co zwrócić uwagę, wybierając wykonawcę w kategorii Projektowanie ogrodów ?

  Wybierając specjalistę w kategorii Projektowanie ogrodów , powinniśmy zobaczyć wykonane przez fachowca wcześniejsze realizacje oraz poznać opinie o nim wystawione przez innych użytkowników serwisu.

 • W jaki sposób mogę zarejestrować się na Zleceniomacie i wybrać wykonawcę?

  Nie jest konieczna rejestracja czy zakładanie konta w serwisie zleceniomat.pl.
  Wystarczy jedynie złożyć zlecenie projektowania ogrodów , by w kilka minut po jego utworzeniu otrzymać email, który pozwoli Ci zalogować się na konto utworzone dla Ciebie, a na nim uzyskasz dane Wykonawców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie na projektowanie ogrodów

 • Komu i kiedy muszę zapłacić za usługę?

  Zapłata za wykonaną pracę, zależnie od ustaleń zawartych w umowie należy się fachowcowi wykonującemu zlecenie projektowania ogrodów.
  Najczęstszą praktyką jest płatność po wykonaniu zlecenia, jeśli zlecający wykonanie projektowania ogrodów nie wnosi zastrzeżeń do jej wykonania.

 • Ile zapłacę za skorzystanie ze Zleceniomatu?

  Złożenie zlecenia projektowanie ogrodów  w serwisie zleceniomat.pl nie wiąże się z ponoszeniem żadnych kosztów zarówno przez Zleceniodawców jak i Wykonawców.

logo
Loading...

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz