Usługi księgowe

Usługi księgowe

Lokalizacja:

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Usługi księgowe

Każdy właściciel firmy wie, że dobrze wybrane usługi księgowe odgrywają kluczową rolę w prowadzeniu prosperującego biznesu. W zawiłym świecie podatków i przepisów potrzebujesz profesjonalnej, przemyślanej pomocy w zarządzaniu finansami swojej działalności. Doskonały księgowy pomaga śledzić dochody oraz wydatki, zapewnia zgodność podejmowanych przedsięwzięć czy decyzji z obowiązującymi regulacjami oraz dostarcza informacje ze świata finansów, które można wykorzystać przy dokonywaniu ważnych wyborów biznesowych. Podobnie jak w przypadku dużych przedsiębiorstw, istotna jest również księgowość małej firmy – dobry fachowiec pozwoli ograniczyć formalności związane z np. comiesięcznym rozliczeniem do niezbędnego minimum. Podpowie także skutecznie rozwiązania najpowszechniejszych problemów rachunkowych i zadba o to, by prowadzona obsługa księgowa przebiegała bez zarzutów.

Chociaż niektórzy postrzegają prowadzenie księgowości jako przykry obowiązek, nie zawsze musi tak być. Dobra współpraca pomiędzy przedsiębiorcą a księgowym powinna ułatwiać biznesowe życie, zapewniać dostęp do informacji, umożliwiających podejmowanie mądrzejszych decyzji i pomagać w budowaniu odnoszącej sukcesy firmy. Szukając oferty związanej z prowadzeniem księgowości dla swojej działalności, na pewno zadasz sobie pytania: jakie usługi będą niezbędne? Czym powinien wyróżniać się dobry specjalista? Ile będzie kosztować pełna obsługa księgowa? Odpowiedzi znajdziesz na naszej stronie zleceniomat.pl, gdzie po stworzeniu zlecenia, trafi ono do fachowców z określonych branż i specjalizacji (w tym przypadku księgowości). Fachowcy, którzy otrzymają to zlecenie, mogą na nie odpowiedzieć – jeśli chcą je wykonać i przesłać swoją ofertę wraz z cennikiem do Ciebie. Bez problemu wybierzesz księgowego, który spełnia Twoje oczekiwania, mieści się w założonym budżecie i cieszy doskonałymi opiniami.

Profesjonalne usługi księgowe dla firm – na czym polegają?

Ponieważ każda firma jest inna, trudno jednoznacznie zdefiniować jak powinna wyglądać usługa księgowa, by odpowiadać na wszystkie potrzeby współczesnego biznesu. Najlepsi specjaliści proponują różne zakresy obsługi, by elastycznie dostosowywać ofertę do oczekiwań i specyfiki danego podmiotu gospodarczego.

Na wysokim poziomie biznesowym, w dużych przedsiębiorstwach, księgowi mierzą, przetwarzają oraz przekazują informacje finansowe o danej organizacji. Usługi, które wykonują, mogą obejmować zarówno podstawowe działania wewnętrzne, takie jak wprowadzanie transakcji, uzgadnianie rachunków, przygotowywanie sprawozdań finansowych lub deklaracji podatkowych, jak i obowiązki rozszerzone, polegające na przeprowadzeniu audytu czy znalezieniu sposobu na optymalizację podatkową. W dużych biznesach celem księgowości jest zapewnienie, że operacje finansowe organizacji są właściwie kontrolowane, a wyniki dokładnie przekazywane interesariuszom.

Na drugim biegunie są mniejsze przedsiębiorstwa i osoby, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Im zazwyczaj potrzebne są jedynie podstawowe usługi księgowe, dzięki którym firma prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi przepisami, a wszystkie podatki odpowiednio wyliczane i przekazywane właściwym urzędom czy instytucjom. Współpraca w takim przypadku obejmuje przede wszystkim zlecenie prowadzenie książki przychodów i rozchodów lub ewidencji przychodów oraz bieżące rozliczenia podatkowe.

Niektórzy przedsiębiorcy, działający na mniejszą skalę, decydują się czasami na samodzielną księgowość. Doświadczenie jednak pokazuje, że najczęściej nie jest to dobry wybór. Łatwo pogubić się w dynamicznie zmieniających się przepisach, przeoczyć istotne szczegóły czy dokonać niepoprawnych obliczeń. Zwykle trzeba poświęcać dużo czasu na wypełnienie wszystkich formalności i sięgać po jednorazowe porady księgowe, co oznacza dodatkowe koszty. Dlatego nie warto unikać za wszelką cenę zlecenia prowadzenia księgowości zewnętrznej firmie. Wybierając ofertę specjalistów, oszczędza się czas oraz ogranicza ryzyko popełnienia wielu błędów. W serwisie zleceniomat.pl znajdziesz zarówno oferty fachowców, których specjalizacją jest kompleksowa obsługa księgowa, jak i oferty związane z podstawowym zakresem działań, skierowane do mniejszych firm.

Prowadzenie księgowości – co może obejmować usługa ?

Przede wszystkim ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie firmy księgowe są takie same. W rzeczywistości ich zakres usług może znacznie się od siebie różnić. Podobnie jak prawnicy, lekarze czy inni profesjonaliści, księgowi często koncentrują się na jednym lub kilku obszarach specjalizacji. Tradycyjne biura rachunkowe przez lata świadczyły przede wszystkim usługi, polegające na rozliczaniu małych i średnich firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. Ze względu na liczbę takich podmiotów, to najpopularniejszy rodzaj współpracy w Polsce. Druga w kolejności jest pełna obsługa księgowa dla sp. z o.o. Będzie ona obejmować m.in. prowadzenie ksiąg rachunkowych, usługi kadrowo-płacowe, obsługę rachunków bankowych czy tworzenie wykazów aktywów i pasywów.

Dziś coraz częściej pojawiają się także podmioty, których oferta obejmuje takie usługi, jak: przygotowywanie sprawozdań finansowych, planowanie przepływów pieniężnych, audyt finansowy i inne. Dla właścicieli takich biur bycie świetnymi księgowymi to coś więcej, niż tylko sporządzanie i analiza danych liczbowych. Tacy specjaliści chcą pracować z właścicielami firm, aby zapewnić im narzędzia oraz pomoc do realizacji planów rozwoju biznesu, proponując jednocześnie najbardziej optymalną strukturę podatkową. Zdarza się więc, że nowoczesna oferta usług księgowych obejmuje również przydatne w wielu obszarach doradztwo podatkowe.

Obsługa księgowa – jak wybrać ofertę ze strony zleceniomat.pl?

W naszym serwisie znajdziesz cenniki specjalistów, którzy zajmują się obsługą księgową firm w różnych formach i z wielu branż. Szybko zorientujesz się w dostępnych ofertach, porównasz warunki lub zakres współpracy, a następnie wybierzesz najlepsze rozwiązanie. Jeśli potrzebna Ci profesjonalna obsługa księgowa firm wystarczy, że przejdziesz do kalkulatora i utworzysz zlecenie. Trafi ono do fachowców, którzy mogą na nie odpowiedzieć, podsyłając dokładne wyliczenie kosztów współpracy. Pozostaje Ci tylko wybrać najatrakcyjniejszą ofertę i zatrudnić specjalistę do realizacji zlecenia.

>Jeśli jesteś wykonawcą (prowadzisz biuro rachunkowe lub zajmujesz się księgowością w innej formie), możesz dodać swoje usługi do cennika, zaczynając konkurować o nowych klientów. Celem serwisu zleceniomat.pl jest łączenie wykonawców ze zleceniodawcami oraz dostarczanie obu stronom pełnego obrazu zakresu współpracy i wyceny określonych działań.

Najczęściej zadawane pytania do usług księgowych:

 • Jaki jest koszt usług księgowych ?

  Koszt usług księgowych zależy od cenników usług lokalnych specjalistów. Korzystając z przygotowanych w naszym serwisie kalkulatorów można poznać całkowity koszt usług księgowych lub poszczególne składowe zlecenia. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące prowadzenia księgowości nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń z wybranym fachowcem.

 • Czym powinienem kierować się przy wyborze wykonawcy w kategorii Usługi księgowe ?

  Wśród fachowców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie o usługi księgowe , wybierz tego który przedstawi najlepsze dotychczasowe realizacje usług księgowych lub ma najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Jak mogę cofnąć wysłane zapytanie?

  Cofnięcie zapytania na usługi księgowe jest możliwe przez wysłanie maila z prośbą o jego usuniecie na adres: kontakt@zleceniomat.pl., istnieje również możliwość samodzielnego zakończenia aktywności zapytania, poprzez kliknięcie przycisku Zakończ w zakładce Moje wyceny.

 • Jak mam się zarejestrować na Zleceniomacie i wybrać wykonawcę?

  Nie jest konieczna rejestracja czy zakładanie konta w serwisie zleceniomat.pl.
  Wystarczy jedynie złożyć zlecenie usług księgowych , by w kilka minut po jego utworzeniu otrzymać email, który pozwoli Ci zalogować się na konto utworzone dla Ciebie, a na nim uzyskasz dane Wykonawców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie na usługi księgowe

logo
Loading...
 • Ilość dokumentów szt.
  - +
 • Ilość pracowników osoba
  - +
 • Ilość środków tr. szt.
  - +
 • Ilość dokumentów szt.
  - +
 • Ilość pracowników osoba
  - +
 • Ilość środków szt.
  - +
 • Ilość dokumentów szt.
  - +
 • Ilość pracowników osoba
  - +
 • Ilość środków szt.
  - +

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz