Wiercenie studni głębinowej

Wiercenie studni głębinowej

Lokalizacja:

405 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Budowa własnej studni głębinowej to bardzo dobra inwestycja. Powoli staje się ona coraz powszechniejsza. Każdy, kto dysponuje odpowiednim miejscem, na pewno zastanawiał się nad tym, czy zlecić jakiejś firmie wiercenie studni głębinowej. Warto to zrobić ze względu na możliwość uniezależnienia się od lokalnego dostawcy wody.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Na czym polega wiercenie studni głębinowych?

Usługa wiercenia zaczyna się od przygotowania planu. Na samym początku należy ustalić lokalizację powstania studni. Wiąże się to z pracami geologicznymi. Dopiero potem można przeprowadzić odwiert studni włącznie z montażem kolumny studziennej. Następnie przeprowadza się uszczelnianie oraz żwirowanie. Oferta profesjonalistów w tej dziedzinie zazwyczaj obejmuje też pompowanie oczyszczające, po którym następuje test wydajności. Jeśli studnia wiercona spełnia standardy, dobiera się właściwy model pompy, a całość zabezpiecza.

Jak więc widać, odwierty studni głębinowych nie są prostym procesem. Trudności nadrabiają jednak niewątpliwymi zaletami.

Dlaczego warto zainwestować w studnie głębinowe?

Istnieje kilka istotnych powodów, dla których warto zlecić wiercenie studni głębinowych. Pierwszym jest już wspomniane uniezależnienie od dostaw wody. Awarie w wodociągach nie mają w efekcie żadnego znaczenia. Jednak głównym powodem, dla którego zlecenia na odwierty cieszą się tak dużym zainteresowaniem, są związane z tym oszczędności. 1 m³ wody kosztuje kilka złotych. Tymczasem studnie głębinowe ograniczają ten koszt do zaledwie kilkunastu, maksymalnie kilkudziesięciu groszy. Przeciętna czteroosobowa rodzina potrzebuje aż 10-15 m³ wody każdego miesiąca. Przy założeniu, że cennik wodociągów wynosi 5 zł/m³, a studnie wiercone pozyskują taką samą ilość wody za 15 groszy, wychodzi nawet 70 zł oszczędności w skali miesiąca. Mowa więc o ponad 800 zł pozostających w rodzinnym budżecie w trakcie całego roku.

Do tego dochodzi jeszcze aspekt higieniczny i ekologiczny. Pobierana woda nie zawiera żadnych substancji chemicznych ani biologicznych. Wiercenie studni głębiowej jest w związku z tym wyborem służącym zdrowiu.

Studnia wiercona a kopana – która lepsza?

Istnieje alternatywna metoda tworzenia studni. Określa się ją mianem kopanej. Różnica pomiędzy nią a wierceniem jest zasadnicza. O ile wiercenie studni głębinowych wymaga użycia ciężkiego sprzętu, aby dostać się do kilkunastu metrów pod powierzchnię ziemi, to zwyczajne kopanie opiera się na znacznie prostszych rozwiązaniach. Stworzenie studni kopanej wymaga zaledwie kilkumetrowego otworu. Można to zrobić przy użyciu standardowych narzędzi. Współcześnie jednak montuje się w tego typu studniach elektryczne pompy wodne z hydroforem. Fachowcy dysponują odpowiednimi modelami.

Należy jednak pamiętać, że wykopanie płytkiego otworu nie jest idealnym rozwiązaniem. Pozyskiwana z niego woda jest zanieczyszczona, a więc jej użytkowanie wiąże się z montażem specjalistycznych filtrów. W przeważającej większości nadaje się jednak wyłącznie do podlewania roślin czy mycia samochodu. Studnie głębinowe mają znacznie szersze zastosowanie.

Zachęcamy do skorzystania ze Zleceniomatu. Znajdziesz u nas setki wykonawców z całej Polski. Jeśli zależy ci na czasie i pieniądzach, to tworzone za naszym pośrednictwem zlecenia z pewnością nie zawiodą.

Komu powierzyć odwiert studni?

Wiercenie studni to skomplikowane i wymagające dużego doświadczenia zadanie. Dlatego należy postawić wyłącznie na wykonawców, którzy dysponują właściwym sprzętem oraz potrafią go obsłużyć. Fachowiec zrealizuje projekt z zachowaniem reguł sztuki. Ponadto zapewni bezpieczeństwo konstrukcji, a także jej bezproblemową obsługę. Jak jednak można być pewnym, że pod wskazany adres przybędą specjaliści? Wystarczy w tym celu skorzystać z naszego serwisu.

Zleceniomat wysyła wyłącznie zweryfikowane oferty wykwalifikowanych osób. Wystarczy podać nam kilka podstawowych informacji, aby na swój adres mailowy otrzymać kontakt do różnych wykonawców w okolicy. Każdy specjalista proponuje inny cennik czy terminy. Dzięki naszemu serwisowi można porównać wszystkie najciekawsze usługi w regionie i na tej podstawie wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Zachęcamy do skorzystania ze zleceniomatu. Skonstruowane przez Ciebie zlecenie z pewnością spotka się z odpowiedzią wielu wykonawców.

Ile kosztuje studnia głębinowa?

Posiadanie własnego ujęcia wody pitnej to korzystna alternatywa podłączenia do wodociągu. Zyskujemy w ten sposób niezależność oraz ograniczamy koszty. W wielu przypadkach jest to również jedyna możliwość. Ile kosztuje wiercenie studni? Cena zależy przede wszystkim od głębokości, na jakiej znajduje się warstwa wody. Koszt wiercenia studni to zazwyczaj 150-300 złotych za metr odwiertu, w zależności od warunków gruntowych, np. twardości ziemi. Trzeba jednak doliczyć także inne wydatki. W przypadku takiego rozwiązania, jak studnia głębinowa koszt obejmuje także cenę pompy, rur (ok. 100 zł za metr) oraz innych elementów potrzebnych do czerpania wody.

Nie należy też zapominać, że budowa studni wymaga różnych pozwoleń, za których otrzymanie trzeba zapłacić. Całkowity wydatek to ok. 4-5 tysięcy złotych. Każdego, kogo interesuje konkretna wycena zlecenia, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami ogłaszającymi się w naszym serwisie. Z pewnością udzielą najdokładniejszych informacji na temat tego, ile kosztuje studnia głębinowa.

Najczęściej zadawane pytania do wiercenia studni głębinowej:

 • Cena wiercenia studni głębinowej ?

  Cena za wiercenie studni głębinowej bywa uzależniona od cenników usług poszczególnych Wykonawców. Zależnie od preferencji Zleceniodawcy rozliczenie wiercenia studni głębinowej specjalista podaje za wykonanie całości usługi lub koszt podawany jest za wykonanie metra bieżącego. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące odwiertu studni głębinowej nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń z wybranym fachowcem.

 • Jak wybrać dobrego wykonawcę w kategorii wiercenie studni głębinowej?

  Wśród fachowców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie o wiercenie studni głębinowej , wybierz tego który przedstawi najlepsze dotychczasowe realizacje wiercenia studni głębinowej lub ma najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Jak działa Zleceniomat?

  Nasz serwis kojarzy Zleceniodawców z najlepszymi fachowcami w okolicy. W serwisie dostępnych jest wiele kalkulatorów, z pomocą których wycenisz koszty robocizny lub materiałów. Wystarczy kilka kliknięć, a przygotujemy dla Ciebie typową wycenę zlecenia na wiercenie studni głębinowej i wyślemy zapytania do fachowców z naszego serwisu. Nie musisz znać tematu, który chcesz wycenić. W kalkulatorach od razu zaproponujemy najpopularniejszy zakres prac i obliczymy niezbędne ilości. Nasze propozycje możesz zmienić i dostosować do swoich indywidualnych gustów i potrzeb po przejściu do edycji szczegółów. Wstępną wycenę Twojego zlecenia na poznasz zaraz po zakończeniu kalkulatora. W ciągu kolejnych minut na podanego maila prześlemy informację o przygotowanych dla Ciebie ofertach firm z podanej lokalizacji.

 • Jak mogę skontaktować się z Zespołem Obsługi?

  Kontakt z Biurem Obsługi Klienta jest możliwy na kilka sposobów:
  - mailowo pisząc na adres: kontakt@zleceniomat.pl
  - telefonicznie, dzwoniąc na numer telefonu: +48 799 939 300.

 • W jaki sposób mogę skontaktować się z Zespołem Obsługi?

  Kontakt z Zespołem Obsługi Użytkownika możliwy jest drogą mailową, pisząc na adres:
  - kontakt@zleceniomat.pl
  - jeśli wolisz rozmowę bezpośrednią możesz zadzwonić na numer+48 799 939 300.

logo
Loading...

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz