Wykonanie fundamentów

Wykonanie fundamentów

Lokalizacja:

1787 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Profesjonalne wykonywanie fundamentów – znajdź najlepszego fachowca

Fundamenty to podstawowy i najważniejszy element konstrukcji każdej nieruchomości. Dobrze zbudowane fundamenty gwarantują solidność budynku przez długie lata. Przenoszą ciężar obiektu na nośną warstwę gruntu, zapewniając stabilność, trwałość oraz minimalne osiadanie domu. Dlatego wybór specjalisty, który profesjonalnie wykona fundamenty, jest tak ważny.

Jeśli planujesz budowę domu albo postawienie innego budynku i poszukujesz fachowca, który najlepiej wykona fundamenty, w serwisie Zleceniomat znajdziesz to, czego szukasz. W naszym katalogu rejestrują się fachowcy oferujący wykop fundamentów, którzy chętnie podejmą się realizacji zlecenia. Nasza baza obejmuje specjalistów z całej Polski, co pozwoli Ci na wybór najlepszego wykonawcy działającego na Twoim terenie.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Jak znaleźć fachowca do wykopu fundamentów ?

W portalu Zleceniomat.pl zarejestrowani są znakomici specjaliści z dziedziny wykonywania fundamentów. Jeśli chcesz otrzymać od nich ofertę, wystarczy, że stworzysz bezpłatne zapytanie (zlecenie), w którym określisz, czego potrzebujesz. Najpierw wybierz interesujący Cię rodzaj fundamentu oraz podaj powierzchnię budynku i ewentualnego garażu. Wskaż, czy chcesz wykonać fundament z piwnicą czy bez podpiwniczenia. Podaj łączną powierzchnię fundamentów do wykonania. Jeśli interesują Cię dodatkowe prace, takie jak np. wykonanie izolacji ścian albo zasypanie wokół ścian fundamentowych, możesz wskazać je w formularzu.

Następnie wyślij swoje zapytanie, a błyskawicznie trafi ono do specjalistów. Firmy zainteresowane Twoim zleceniem przedstawią Ci indywidualne oferty wraz z cennikiem na wykonywanie fundamentów. Po otrzymaniu ofert możesz zdecydować się na wybór konkretnej firmy i powierzenie jej realizacji prac. Pamiętaj jednak, że oferty są niezobowiązujące – jeśli zatem z jakiejkolwiek przyczyny nie dokonasz wyboru, to masz do tego prawo.

Koszt wykopania fundamentów

Decydując się na wykonanie fundamentu, zapewne zastanawiasz się, jaka będzie jego cena. Koszt wykopu fundamentów nie jest stały i zależy od kilku czynników, w tym przede wszystkim powierzchni prac, rodzaju fundamentu oraz lokalizacji przyszłej nieruchomości. Cena wykonania płyty fundamentowej w domu bez piwnicy jest też znacznie niższa niż w przypadku obiektu podpiwniczonego. Do ceny robocizny dolicz ponadto koszt niezbędnych materiałów.

Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie wyceny prac, które chcesz wykonać, jest złożenie zapytania w naszym serwisie. Fachowcy złożą Ci oferty i zaprezentują swój cennik, co pomoże Ci określić szacunkowy koszt realizacji zlecenia.

Wykop fundamentów krok po kroku

Mogłoby się wydawać, że wykonanie fundamentu to proste i szybkie zadanie. Rzeczywistość jednak jest inna – fundament to najważniejszy element konstrukcyjny budynku, dlatego nie tylko należy wykonać go z najwyższą starannością, ale też odpowiednio przygotować się do prac.

Przed rozpoczęciem wykopów pod fundamenty na budowie powinien pojawić się geodeta, który wytyczy punkty charakterystyczne oraz osie budynku. Istotne jest zachowanie wymiarów w rzucie oraz prawidłowych rzędnych, a także ich właściwe zaznaczenie, bowiem względem nich będą potem wykonywane wykopy o zaplanowanej głębokości.

Następnym etapem jest zrobienie wykopów i przygotowanie szalunków. W przypadku ław fundamentowych zazwyczaj wykonuje się szalunki drewniane (w przypadku gruntu gorszej jakości) albo ziemne (gry grunt jest spoisty i zwarty), za pomocą wykopów o głębokości i szerokości ław. Później układa się w nich zbrojenie, a następnie zalewa mieszanką betonową. W płycie fundamentowej szalunkiem jest zwykle termoizolacja. Aby go stworzyć, układa się warstwę spodnią i rant płyty z elementów polistyrenowych lub układa płyty termoizolacyjne z obrzeżami wzmocnionymi zastrzałami.

Kolejny etap to ułożenie prętów zbrojeniowych o odpowiedniej długości. Pręty powinny być ułożone w osi ław, na dystansach, które zagwarantują odpowiednie otulenie. Muszą się też znaleźć w miejscach połączeń ław. Ponieważ zbrojenie ulega zakryciu, to ten etap prac musi być ściśle nadzorowany oraz odebrany przez kierownika budowy. Gdy to nastąpi, należy wylać mieszankę betonową, która w trakcie betonowania powinna zostać odpowietrzona za pomocą wibratora buławowego. Podczas schnięcia oraz tężenia fundamentów występuje skurcz betonu, który może skutkować powstaniem rys. Dlatego też ważna jest odpowiednia pielęgnacja fundamentów poprzez polewanie ich wodą przez 7 dni.

Jeśli budynek posadowiony jest na ławach, to konieczne jest wykonanie poziomej hydroizolacji. W obiektach z płytą fundamentową należy wykonać hydroizolację z emulsji hydroizolacyjnej oraz papy bądź folii termozgrzewalnej. Ostatnim etapem budowy jest postawienie ścian fundamentowych albo ścian parteru i piwnic (jeśli dom jest posadowiony na płycie i podpiwniczony).

Najczęściej zadawane pytania do wykonania fundamentów:

 • Jaka jest cena wykonania fundamentów ?

  Cena za wykonanie fundamentów zależy od cenników usług lokalnych specjalistów. Korzystając z przygotowanych w naszym serwisie kalkulatorów można poznać całkowity koszt wykonania fundamentów lub poszczególne składowe zlecenia. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące wykonania fundamentów nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń z wybranym fachowcem.

 • Na co zwrócić uwagę, wybierając wykonawcę w kategorii wykonanie fundamentów ?

  Wśród fachowców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie o wykonanie fundamentów , wybierz tego który przedstawi najlepsze dotychczasowe realizacje wykonania fundamentów lub ma najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Jak skontaktować się z wykonawcą na Zleceniomacie?

  Parę minut po złożeniu zlecenia na wykonanie fundamentów wysyłamy na skrzynkę email wiadomość, która zawiera dane do fachowców a wraz z nimi oferty przygotowane przez serwis w ich imieniu. Ponadto jako jedyni dajemy możliwość kontaktu Zleceniodawcy z Wykonawcą za pomocą wewnętrznego komunikatora.

 • W jaki sposób mogę znaleźć dobrego wykonawcę na Zleceniomacie?

  Parę minut po złożeniu zlecenia wykonanie fundamentów wysyłamy na skrzynkę email wiadomość z pomocą którego może zalogować się na konto naszego serwisu, a na nie dostaniesz dane Wykonawców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie. Wśród fachowców którzy złożyli oferty, wybierz tego który przedstawi najlepsze dotyczczasowe realizacje wykonania fundamentów lub ma najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Kiedy moje zapytanie trafi do wykonawców?

  Wykonawcy w serwisie zleceniomat.pl otrzymują zlecenie na wykonanie fundamentów  bezpośrednio po jego złożeniu przez zleceniodawcę, a dzięki utworzonym na naszej stronie cennikom, oferty w ich imieniu wysyłamy w parę minut.

logo
Loading...
 • Pow. budynku m2
  Podaj powierzchnię budynku w m2. Jest to powierzchnia liczona po obrysie zewnętrznym fundamentów budynku.
  - +
 • Pow. garażu m2
  Podaj powierzchnię całkowitą garażu liczoną po obrysie zewnętrznym. Powierzchnię tę przyjmiemy dla obliczeń jako fundament niepodpiwniczony.
  - +
 • Pow. budynku m2
  - +
 • Pow. garażu m2
  - +
 • Pow. fundamentów m2
  Podaj powierzchnię fundamentów (budynek +garaż) w m2. Jest to powierzchnia liczona po obrysie zewnętrznym fundamentów całego budynku.
  - +
 • w tym piwnica m2
  Podaj powierzchnię całkowitą piwnicy wchodzącą w skład fundamentów. Jest to powierzchnia liczona po obrysie zewnętrznym piwnicy. Różnicę między powierzchnia fundamentów, a piwnicą przyjmiemy dla obliczeń jako fundament niepodpiwniczony.
  - +
 • Pow. fundametów m2
  Podaj powierzchnię fundamentów (budynek +garaż) w m2. Jest to powierzchnia liczona po obrysie zewnętrznym fundamentów całego budynku.
  - +

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz