Wymiana opon

Wymiana opon

Lokalizacja:

22 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

Sezonowa wymiana opon

Co najmniej dwa razy w roku, podczas zmian sezonu, warto oddać samochód do warsztatu w celu wymiany opon. Wymiana ogumienia na dostosowane do warunków pogodowych to gwarancja bezpieczeństwa. Obecnie dużą popularnością cieszą się opony całoroczne, jednak także w takim przypadku będzie konieczna wymiana opon, których dalsza eksploatacja grozi pogorszeniem bezpieczeństwa. Montaż opon to jednak dla wielu osób bardzo problematyczna czynność, której z braku odpowiedniego sprzętu lub czasu nie są w stanie wykonać samodzielnie. Rozwiązaniem będzie profesjonalny serwis opon, świadczący tego rodzaju usługi.

Specjaliści szybko zrealizują każde zlecenie. Jak jednak znaleźć godny zaufania serwis wymiany opon? Z pomocą przychodzi nasz katalog, zbierający oferty ze wszystkich województw. Ogłaszają się tutaj najlepsi fachowcy z branży, dla których przekładka opon to codzienność. Dzięki nam porównasz zakres usług i cenniki różnych firm, a także sprawdzisz opinie na ich temat, zostawione przez dotychczasowych klientów.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Wymiana opon na zimowe

W przeciwieństwie do wielu innych krajów, w Polsce sezonowa wymiana opon nie jest prawnie narzucona. Jednak każdy, komu zależy na bezpieczeństwie, powinien się zgłosić do wymiany opon lub samodzielnie wykonać montaż opon. Kiedy jednak to zrobić? Wymiana kół samochodowych na zimowe powinna nastąpić, gdy temperatura spadnie poniżej 7°C. To oznacza, że zimowa wymiana opon następuje już jesienią, zwykle na przełomie października i listopada.

Warto jednak wcześniej znaleźć serwis opon, ponieważ w tym okresie taka usługa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a terminy zlecenia mogą być odległe. Sama wymiana opony w samochodzie nie zajmie wiele czasu, jeśli weźmie się za nią specjalista. Zmiana opon to nie wymiana kół w całości — następuje jedynie wymiana opon, koło pozostaje na miejscu — więc każdy fachowiec poradzi sobie z tym w ok. pół godziny. W przypadku braku innych klientów serwis wymiany opon dokona natychmiast. Jeśli jednak boisz się o kolejki, warto sprawdzić, czy oferta danego zakładu dopuszcza umówienie się na konkretny termin. Można to zrobić za pośrednictwem naszego katalogu.

Zmiana opon na letnie

Jeżeli wymiana kół na zimowe następuje przed spadkiem temperatury poniżej 7°C, to wymiana opon samochodowych na letnie powinna odbyć się po wzroście powyżej tego poziomu. W naszej strefie klimatycznej letnia wymiana ogumienia przypada zatem na wczesną wiosnę. Najczęściej zmiana opon jest przeprowadzana w kwietniu. Jednak w takiej kwestii, jak letnia zmiana opon, nie trzeba się śpieszyć. Przy kilkunastu stopniach jazda na zimowych oponach będzie wciąż bezpieczna. Podobnie jak w przypadku wymiany opon na zimowe, można umówić się z fachowcem za pośrednictwem naszego serwisu.

Ile kosztuje wymiana opon ?

Posiadacze samochodów muszą się liczyć z koniecznością wymiany opon przynajmniej dwa razy w roku. W zależności od sezonu używa się opon letnich lub zimowych. Wymiany wymaga także zużyte ogumienie. Wiąże się to, oczywiście, z pewnym wydatkiem. Ile dokładnie wynosi koszt wymiany opon? To zależy od różnych czynników, takich jak np. rozmiar kół. Ponadto w kwestii takiej, jak wymiana opon cena zależy od danego warsztatu, ponieważ każdy posiada swój własny cennik. Warto zatem zapoznać się z jak największą ilością ofert.

W naszym serwisie znajdziesz szeroki wybór warsztatów oferujących takie usługi na terenie największych polskich miast. Przeglądając dostępne oferty, daje się zauważyć, że ceny za tę usługę są dość zbliżone. W przypadku takim, jak wymiana opon koszty najczęściej mieszczą się w przedziale cenowym od 15 do 25 zł za pojedyncze koło o średnicy do 14 cali i stopniowo wzrasta w zależności od wielkości. W przypadku takiej usługi, jak wymiana opon koszt może zależeć także od rodzaju pojazdu.

Najczęściej zadawane pytania do wymianę opon:

 • Ile zapłacę za usługę wymianę opon ?

  Cena wymianę opon bywa zależna od cen poszczególnych fachowców. Usługa wymianę opon najczęściej rozliczana jest za wykonanie całości, ale fachowcy podają również cenę wykonania pojedynczej sztuki. Reasumując rozliczenie końcowe za wymianę opon będzie ustalone w trakcie tradycyjnych negocjacji z wykonawcą jeszcze przed rozpoczęciem prac oraz zapisane w umowie.

 • Na co zwrócić uwagę, wybierając wykonawcę w kategorii wymianę opon ?

  Wśród fachowców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie o wymianę opon , wybierz tego który przedstawi najlepsze dotychczasowe realizacje {product_dopełniacz} lub ma najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Ile kosztuje korzystanie ze Zleceniomatu?

  Wysyłanie zleceń {product_dopełniacz}  przez Zleceniodawców oraz dodawanie przez Wykonawców usług do cennika jest całokowicie bezpłatne, dzięki czemu wszyscy specjaliści w naszym serwisie otrzymują zlecenia na świadczone przez siebie usługi.

 • Jak mam się zarejestrować na Zleceniomacie i wybrać wykonawcę?

  Nie jest konieczna rejestracja czy zakładanie konta w serwisie zleceniomat.pl.
  Wystarczy jedynie złożyć zlecenie wymianę opon, by w kilka minut po jego utworzeniu otrzymać email, który pozwoli Ci zalogować się na konto utworzone dla Ciebie, a na nim uzyskasz dane Wykonawców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie na wymianę opon

 • Ile zapłacę za skorzystanie ze Zleceniomatu?

  Korzystanie z serwisu zleceniomat.pl jest całowicie bezpłatne, a umożliwia otrzymywanie przez Wykonawców zapytań na usługi które wykonują, a Zleceniodawcom ofert cenowych na interesujące ich usługi.

logo
Loading...

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz