Malowanie elewacji

Malowanie elewacji

Lokalizacja:

1607 wykonawców

uzyskaj max oszczędności

oferty w 3 minuty

MALOWANIE ELEWACJI

Nie ma nic bardziej ekscytującego niż nadanie elewacji finalnego wyglądu, stanowiącego kropkę nad i wielomiesięcznej inwestycji. Jednak malowanie elewacji to także doskonały sposób na poprawę wyglądu istniejącego budynku, który wymaga odświeżenia. Malowanie domu na zewnątrz wymaga często specjalistycznego sprzętu, a nawet konstrukcji rusztowania i uprawnień do pracy na wysokości. Zleceniomat.pl to baza tysięcy usługodawców. Specjaliści oferujący malowanie elewacji domu dokonują tego z zachowaniem nowoczesnych trendów technologicznych. Efekt finalny w postaci fasady zintegrowanej z otoczeniem pozwala na nowo odkryć przestrzeń przydomową, nadając jej znamion komfortu i nowej estetyki.

 

Dołącz do grona specjalistów

Jesteś fachowcem, specjalitą i chcesz otrzymywać zlecenia na usługi.
Zarejestruj się na zlecenioamt.pl, nie trać czasu na przygotowywanie ofert.
MY ZROBIMY TO ZA CIEBIE

Malowanie elewacji po ociepleniu styropianem

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ogromną różnicę dla parametrów cieplnych budynku przynosi ocieplenie go warstwami styropianu. Po wykonaniu ocieplenia, wraz z siatką i warstwą wyrównującą konieczne staje się jeszcze pokrycie go warstwą gruntu lub farby, która zachowa swoje właściwości na długie lata.

Fachowcy dostępni za pośrednictwem serwisu zleceniomat.pl prowadzą kompleksowe malowanie elewacji po ociepleniu styropianem. Przyjęta technologia w dużej mierze zależy od planowanego efektu. Jeśli oczekujemy gładkiej powierzchni farby, warto siatkę ociepleniową pokryć dodatkową warstwą tynku, a dopiero potem nałożyć farbę. Bardzo skuteczną techniką staje się tutaj malowanie natryskowe elewacji, gwarantujące równomierne rozłożenie farby, niwelując tym samym ryzyko występowania zacieków. Jednak stosując farby strukturalne, malowanie fasady okazuje się możliwe bez wstępnego pokrycia tynkiem. Dobrze sprawdzają się także farby silikonowe z dodatkami piasku kwarcowego.

Oferty specjalistów ze zleceniomat.pl uwzględniają użycie specjalistycznego sprzętu, co zdejmuje z barków inwestora wymóg poszukiwania narzędzi na własną rękę.

Malowanie starej elewacji

Malowanie starej elewacji jest standardowym elementem konserwacji budynku i przywracania mu schludnego wyglądu. Każda nieruchomość po upływie czasu traci swój blask. Wytrzymałość farby i jej zdolność do samoczynnego czyszczenia znacznie wydłużają interwały między malowaniem, jednak nigdy ich całkowicie nie eliminują. Zmiana koloru elewacji to usługa wymagająca obliczenia ilości potrzebnych materiałów, które specjalista właściwie zużyje na powierzchni ścian budynku. Przyjęcie zlecenia rozpoczyna cały proces, a fachowiec z serwisu zleceniomat.pl daje klientom gwarancję zadowolenia i terminowego wywiązywania się ze zobowiązań. Każde zlecenie rozpatrywane jest indywidualnie i dopasowane do potrzeb inwestora.

Malowanie domu na zewnątrz

Oferta specjalistów z serwisu zleceniomat.pl obejmuje także malowanie elewacji z cegły, dla której należy stosować farby o wysokich parametrach dyfuzji pary wodnej. Ma to ogromne znaczenie dla zachowania przepuszczalności ściany, która musi zezwalać na odparowanie wilgoci. Usługi malowania domów na zewnątrz należy poprzedzić procesem gruntowania. W przeciwnym razie ryzykujemy utratę dużej ilości farby na skutek wysokiej chłonności tego rodzaju podłoża. Fachowcy z bazy zleceniomat.pl oferują swoje usługi na terenie całej Polski. Bogata oferta specjalistów pracujących w pełnym spektrum dostępnych technologii, czyni ze zleceniomat.pl najlepsze miejsce do realizacji planowanej inwestycji.

Ile kosztuje malowanie elewacji?

Jeśli chodzi o malowanie elewacji cena składa się z dwóch głównych czynników. Pierwszym z nich jest nakład środków, który trzeba ponieść w związku z materiałami, drugim natomiast koszt malowania elewacji wynikający z robocizny. Za 15 litrów farby zapłacisz w uśrednieniu około 300 zł, co przy uwzględnieniu dwóch warstw powłoki malarskiej pozwoli pokryć nią mniej-więcej 50 m2 powierzchni ścian. W kwestii natomiast takiej jak robocizna, cena za malowanie elewacji prezentuje się różnie w zależności od konkretnego regionu naszego kraju.

Najdrożej jest pod tym względem w województwie mazowieckim, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy. Tutaj cena malowania elewacji wynosi średnio aż 33 zł za m2. Jest to ponad 5 zł drożej na metrze kwadratowym niż polska średnia, która oscyluje w okolicach 27 zł/m2. Z tego ile za malowanie elewacji trzeba będzie zapłacić, powinni być zadowoleni natomiast przede wszystkim mieszkańcy Dolnego Śląska oraz województwa lubelskiego. Tam bowiem fachowcy są w stanie zaproponować robociznę w kwocie rozpoczynającej się już od 23 zł za m2.

Najczęściej zadawane pytania do malowania elewacji:

 • Cena malowania elewacji ?

  Koszt malowania elewacji zależy od cenników usług lokalnych specjalistów. Korzystając z przygotowanych w naszym serwisie kalkulatorów można poznać całkowity koszt malowania elewacji lub poszczególne składowe zlecenia. Przedstawione w serwisie oferty fachowców dotyczące malowania elewacji nie są wiążące i wymagają osobistych negocjacji i ustaleń z wybranym fachowcem.

 • Jak wybrać dobrego wykonawcę w kategorii malowanie elewacji?

  Wśród fachowców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie o malowanie elewacji , wybierz tego który przedstawi najlepsze dotychczasowe realizacje malowania elewacji lub ma najlepsze oceny wystawione przez innych użytkowników.

 • Ile zapłacę za skorzystanie ze Zleceniomatu?

  Korzystanie z serwisu zleceniomat.pl jest całowicie bezpłatne, a umożliwia otrzymywanie przez Wykonawców zapytań na usługi które wykonują, a Zleceniodawcom ofert cenowych na interesujące ich usługi.

 • Kiedy moje zapytanie trafi do wykonawców?

  Twoje zlecenie malowanie elewacji  natychmiast po jego złożeniu jest przetwarzane przez nasz serwis, w którym Wykonawcy umieścili swoje cenniki na wykonywane przez nich usługi. Pozwala nam to na niezwłoczne wysłanie Ci ofert w imieniu fachowców.

 • Jak mogę skontaktować się z wykonawcą?

  W kilka minut po utworzeniu zlecenia na malowanie elewacji, otrzymujesz email z pomocą którego możesz zalogować się na konto naszego serwisu, a tam otrzymasz dane Wykonawców którzy złożyli oferty na Twoje zapytanie o malowanie elewacji. Ponadto jako jedyni dajemy możliwość kontaktu Zleceniodawcy z Wykonawcą za pomocą wewnętrznego komunikatora co znacznie ułatwia późniejsza analizę zgromadzonych informacji.

logo
Loading...
 • Długość budynku mb.
  Podaj długość budynku
  - +
 • Szerokość budynku mb.
  Podaj szerokość budynku w metrach
  - +
 • Wysokość ścian m
  Podaj wysokość ścian do malowania w centymetrach
  - +

Idziesz jak burza, już po robocie.

Tylko tyle informacji potrzebujemy, by przygotować dla Ciebie typową wycenę.

Teraz możesz